МАКФАКС

Сервисни информации

Сончево со мала до умерена облачност

Сончево со мала до умерена облачност

Daily news

Сончево со мала до умерена облачност, особено во западните делови, каде е можна и изолирана појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од северозападен правец, кон крајот

Прочитајте го целиот напис
24.04.2017

Сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози

Сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози

Daily news

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна е

Прочитајте го целиот напис
23.04.2017

Променливо и облачно време

Променливо и облачно време

Daily news

Променливо облачно, попладне во северните делови ќе има краткотраен слаб дожд, а на планините слаб снег. Ќе дува умерен, а долж Повардарието и во Пелагонија повремено засилен северен ветер. Утринските

Прочитајте го целиот напис
23.04.2017

Утрово половина Македонија со зимски температури

Утрово половина Македонија со зимски температури

Daily news

Метеоролозите утрово во Лазарополе регистрирале -8 степени под нулата, со што ова населено место беше најстуден дел во земјата. Како што соопштија од УХРМ, нешто „потопло“ во 7 часот било

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози

Сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози

Daily news

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Сончево со мала облачност и утра со температури под нулата

Сончево со мала облачност и утра со температури под нулата

Daily news

Сончево со мала облачност. Ќе дува слаб, а долж Повардарието повремено умерен северен ветер. Утринските температури ќе се движат од

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Облачно и студено со засилен северозападен ветер

Облачно и студено со засилен северозападен ветер

Daily news

Променливо облачно и студено со засилен северозападен ветер, особено изразен вдолж Повардарието. Утринските температури ќе се движат од -5 до

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

Времето до крајот на денот ќе биде променливо облачно и постудено

Времето до крајот на денот ќе биде променливо облачно и постудено

Daily news

  Времето до крајот на денот ќе биде променливо облачно и постудено со сончеви периоди, во северозападните  делови  со услови

Прочитајте го целиот напис
20.04.2017

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози

Сообраќајот на државните патишта се одвива по претежно влажни коловози

Daily news

  АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација. Во клисурите и засеците можна

Прочитајте го целиот напис
20.04.2017

Облачно и постудено со сончеви периоди

Облачно и постудено со сончеви периоди

Daily news

Променливо облачно и постудено со сончеви периоди и со локални слаби врнежи од дожд, а на планините ќе провејува снег.

Прочитајте го целиот напис
20.04.2017
1 2 3 218

Макфакс е-билтен

Email *