МАКФАКС

Сервисни информации

Оваа недела летни температури, од следната заладување

Оваа недела летни температури, од следната заладување

Сервисни информации

Сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Има услови за ретка појава на краткотраен дожд. Утринските температури ќе се движат од 1 до

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

Продолжува невообичаено топлото време

Продолжува невообичаено топлото време

Сервисни информации

  Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец, поизразен попладне и вдолж повардарието. Утринските температури ќе се движат од 1 до

Прочитајте го целиот напис
22.03.2017

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност

Сервисни информации

Сончево и топло со мала до умерена локална облачност. Попладне во западните делови ќе има услови за ретка појава на краткотраен дожд. Ќе дува слаб до умерен ветер од југоисточен

Прочитајте го целиот напис
21.03.2017

Променливо облачно со слаб до умерен ветер

Променливо облачно со слаб до умерен ветер

Сервисни информации

  Времето во недела ќе биде  променливо облачно со услови за слаб дожд во североисточните делови. Попладне облачноста ќе се намалува Ќе дува слаб до умерен ветер  од северозападен правец.Максималната

Прочитајте го целиот напис
19.03.2017

Облачно со сончеви периоди

Облачно со сончеви периоди

Сервисни информации

Променливо облачно со сончеви периоди. Ќе дува слаб до умерен, а во западните делови повремено засилен ветер од југозападен правец.

Прочитајте го целиот напис
18.03.2017

Сончево со мала до умерена локална облачност

Сончево со мала до умерена локална облачност

Сервисни информации

Сончево со мала до умерена локална облачност и со умерен, а долж Повардарието и во источните делови повремено засилен северен

Прочитајте го целиот напис
17.03.2017

Делови од Батинци, Шуто Оризари и Сопиште во петок без струја

Делови од Батинци, Шуто Оризари и Сопиште во петок без струја

Сервисни информации

Дел од корисниците од село Долно Соње, околу последната постојка на автобусот 58А, утре од 9 до 11 часот ќе

Прочитајте го целиот напис
16.03.2017

Променливо облачно со слаб локален дожд

Променливо облачно со слаб локален дожд

Сервисни информации

Претпладне променливо облачно со слаб локален дожд, а на некои планини со слаб снег. Попладне врнежите ќе престанат и облачноста

Прочитајте го целиот напис
16.03.2017

Сончево со умерена облачност

Сончево со умерена облачност

Сервисни информации

Сончево со умерена облачност. Ќе дува умерен северен ветер, кој повремено ќе се засилува, особено долж Повардарието и во источните

Прочитајте го целиот напис
15.03.2017

Облачно со услови за повремен слаб дожд

Облачно со услови за повремен слаб дожд

Сервисни информации

Променливо облачно со услови за повремен слаб дожд, на планините и на некои повисоки места слаб снег.Ќе дува умерен северен

Прочитајте го целиот напис
14.03.2017
1 2 3 213

Макфакс е-билтен

Email *