МАКФАКС

Сервисни информации

Сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози

Сообраќајот се одвива по наместа влажни коловози

Сервисни информации

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Во клисурите и засеците можна е појава на помали одрони, особено на патните правци: Кочани – Македонска Каменица – Делчево,

Прочитајте го целиот напис
12.03.2017

Облачно, во источните делови со сончеви периоди

Облачно, во источните делови со сончеви периоди

Сервисни информации

Променливо облачно, во источните делови со сончеви периоди. Попладне и во текот на ноќта, најпрво во западните, а потоа и во источните делови ќе има врнежи од дожд, на планините

Прочитајте го целиот напис
12.03.2017

Тековно одвивање на сообраќајот, делумно по влажни коловози

Тековно одвивање на сообраќајот, делумно по влажни коловози

Сервисни информации

Сообраќајот на државните патишта се одвива по наместа влажни коловози. Слаб снег кој не се задржува на коловозот провејува на Стража, Маврово, Крушево, Буково, Ѓавато и Плетвар. Во клисурите и

Прочитајте го целиот напис
11.03.2017

Облачно со услови за локален слаб дожд

Облачно со услови за локален слаб дожд

Сервисни информации

Променливо облачно со услови за локален слаб дожд, а на планините со локален снег. На повеќе места ќе дува засилен северен ветер кој на моменти ќе достигнува брзина околу 80

Прочитајте го целиот напис
11.03.2017

Променливо облачно на повеќе места со врнежи од дожд

Променливо облачно на повеќе места со врнежи од дожд

Сервисни информации

Променливо облачно на повеќе места со врнежи од дожд, локално со умерен интензитет и со засилен северен ветер. Утринските температури

Прочитајте го целиот напис
10.03.2017

Променливо облачно со слаб локален дожд

Променливо облачно со слаб локален дожд

Сервисни информации

Променливо облачно, во југоисточните делови со слаб дожд. Ќе дува умерен до засилен северен ветер. Утринските температури ќе се движат

Прочитајте го целиот напис
09.03.2017

Облачно со врнежи од дожд

Облачно со врнежи од дожд

Сервисни информации

Облачно со врнежи од дожд, на планините од снег, пообилни во западните и јужните делови, на места над 30л/м2. Во

Прочитајте го целиот напис
08.03.2017

Облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег

Облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег

Сервисни информации

Претежно облачно со повремени врнежи од дожд, на планините од снег. Пообилни врнежи ќе има во западните делови. Ќе дува

Прочитајте го целиот напис
07.03.2017

Променливо облачно со локален дожд

Променливо облачно со локален дожд

Сервисни информации

Времето во понеделник ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд, а на повисоките планини од снег, како резултат на

Прочитајте го целиот напис
06.03.2017

Сончево со умерена облачност, од понеделник влажен бран

Сончево со умерена облачност, од понеделник влажен бран

Сервисни информации

Времето во недела во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена облачност и со умерен, повремено засилен јужен и

Прочитајте го целиот напис
05.03.2017

Макфакс е-билтен

Email *