МАКФАКС

Сервисни информации

Извлечени осминафиналните двојки во ЛШ во ракомет

Извлечени осминафиналните двојки во ЛШ во ракомет

Сервисни информации

Осминафиналните двојки од лигата на шампиони(ЛШ) во ракомет за мажи денеска на пладне беа извлечени во седиштето на Европската ракометна федерација во Виена. Осминафиналните двојки од лигата на шампиони(ЛШ) во

Прочитајте го целиот напис
09.03.2010

Претседателот на Лацио, Клаудио Лолито под истрага

Претседателот на Лацио, Клаудио Лолито под истрага

Сервисни информации

За претседателот на ФК Лацио, Клаудио Лолито е отворена истрага пренесе весникот “ Кориере дела спорт“. За претседателот на ФК Лацио, Клаудио Лолито е отворена истрага пренесе весникот “ Кориере

Прочитајте го целиот напис
09.03.2010

Горан Пандев Бугарин?

Горан Пандев Бугарин?

Сервисни информации

Најгледаната австралиска телевизија Фокстел, деновиве етничкиот идентитет на Горан Пандев го претстави како бугарски Како што се гледа од дадената слика, по презимето на Пандев пишува дека е Бугарин, пренесе

Прочитајте го целиот напис
09.03.2010

Фиорентина ќе бара одмазда во Фиренца

Фиорентина ќе бара одмазда во Фиренца

Сервисни информации

Фиорентина денеска на „Артемио Франки“ стадионот ќе се обиде да обезбеди пласман во четврт финалето откако во првиот натпревар во Минхен, Баерн Минхен ги победи „виолетовите“ со резултат 2:1. Фиорентина

Прочитајте го целиот напис
09.03.2010

Мурињо и Интер во паника: Милан се доближи на само -4 поени

Мурињо и Интер во паника: Милан се доближи на само -4 поени

Сервисни информации

По четвртото реми на Интер во Серија А, Мурињо и неговите избраници се во паника бидејќи градскиот ривал Милан успеа

Прочитајте го целиот напис
08.03.2010

Рубин го освои рускиот Супер Куп

Рубин го освои рускиот Супер Куп

Сервисни информации

Популарните „Татари“ по две последователни шампионски титули во руското првенство, во недела го освои и Суперкупот победувајќи ја ЦСКА со

Прочитајте го целиот напис
07.03.2010

Фудбалер умре на натпревар

Фудбалер умре на натпревар

Сервисни информации

Нигериски фудбалер член на суданскиот клуб ал-Мереик д’Омдурман починал во текот на првенствениот меч против ал-Амалво главниот град Картум, јави

Прочитајте го целиот напис
07.03.2010

Ливерпул му нуди на Торес поголема плата

Ливерпул му нуди на Торес поголема плата

Сервисни информации

Според News of the World, Ливерпул е подготвен на својот најдобар играч да му понуди поголема плата за да го

Прочитајте го целиот напис
07.03.2010

Македонија поведе со 2:1 против БиХ во Дејвис куп

Македонија поведе со 2:1 против БиХ во Дејвис куп

Сервисни информации

Македонските тенисери Русевски и Магдинчев, со 3:0 во сетови го совладаа босанскиот дубл Горчиќ/Сеткиќ во натпреварот од втората Евро-Африканска зона

Прочитајте го целиот напис
06.03.2010

Русевски и Магдинчев против Сеткиќ и Горчиќ

Русевски и Магдинчев против Сеткиќ и Горчиќ

Сервисни информации

Македонскиот двоец, Предраг Русевски и Лазар Магдинчев, против босанците Алдин Сеткиќ и Исмар Горчиќ ќе продолжи во походот кон победа

Прочитајте го целиот напис
06.03.2010

Макфакс е-билтен

Email *