МАКФАКС

Скопје

Од 6 наутро повторно се вадеа плочките на Кејот

Од 6 наутро повторно се вадеа плочките на Кејот

Daily news

Утрово околу 5.45 часот продоложи изградбата на спорната сообраќајница која ќе го пресече шеталиштето на Кеј 13 Ноември за која Општина Центар на 19 март донесе забрана за градба. Педесетина работници почнале

Прочитајте го целиот напис
30.04.2017

Идентификуван убиецот на кучето во Дебар Маало – пред куќата му се собраа граѓани

Идентификуван убиецот на кучето во Дебар Маало – пред куќата му се собраа граѓани

Daily news

Социјалните медиуми „зовреа“ откако беше објавено видеото на кое се гледа дека во центарот на Скопје, средовечен маж со секира уби куче пред очите на јавноста. Пред неговиот дом спонтатно

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

Општина Центар го отвори „Паркот за миленичиња“

Општина Центар го отвори „Паркот за миленичиња“

Daily news

Општина Центар отвори парк за миленици, кој се наоѓа спроти објектот на НИП „Нова Македонија“ во Паркот на новинарите. „Сопствениците со своите миленичиња отсега ќе можат слободно да се шетаат

Прочитајте го целиот напис
27.04.2017

Град Скопје: Палмите се проект на „Македонски шуми“, градот не потрошил ниту денар

Град Скопје: Палмите се проект на „Македонски шуми“, градот не потрошил ниту денар

Daily news

Палмите кои беа засадени во Скопје во 2015 година, не е проект на Град Скопје, туку се работи за дел од проектот кој го реализира Јавното претпријатие „Македонски Шуми“, реагираат

Прочитајте го целиот напис
25.04.2017

Исушените палми ќе се заменуваат со јавори

Исушените палми ќе се заменуваат со јавори

Daily news

  Јаворите ќе ги заменат егзотичните палми,  кои поради ниските температури се исушија во текот на зимата.   „Има неколку

Прочитајте го целиот напис
25.04.2017

Сеавус Инкубатор ја носи израелската стартап сцена во Скопје

Сеавус Инкубатор ја носи израелската стартап сцена во Скопје

Daily news

Сеавус Инкубатор ги поканува сите заинтересирани на настанот „Како Изреал стана нација на стартапи“ кој ќе се оддржи во среда, 26 април,

Прочитајте го целиот напис
24.04.2017

Град Скопје: Новиот забавен парк ќе се протега на истата површина како и досега

Град Скопје: Новиот забавен парк ќе се протега на истата површина како и досега

Daily news

Новиот забавен парк ќе се протега на истата површина како и досега и нема да се завзема и уништува зеленило

Прочитајте го целиот напис
23.04.2017

Град Скопје: Се проверува валидноста на дипломата на директорот на ЈП „Водовод и канализација“

Град Скопје: Се проверува валидноста на дипломата на директорот на ЈП „Водовод и канализација“

Daily news

Градот Скопје веднаш по изнесените наоди во јавноста на одредени организации, започна постапка на проверка на валидноста на дипломата на

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Спортски игри за пензионерите во Аеродром

Спортски игри за пензионерите во Аеродром

Daily news

Пензионерските спортски игри ќе се одржат во сабота и недела пред пензионерскиот дом „Јане Сандански“. Пензионерите од Ново Лисиче и

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Ролер-трката се одржа по шестипат

Ролер-трката се одржа по шестипат

Daily news

  Под мотото „Возиме кон иднината“, по шестипат се одржа „Ролер-трката 2017“ во која учествуваа ученици од училиштата од градот

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017
1 2 3 283

Макфакс е-билтен

Email *