МАКФАКС

Трајановски оствари средба со турската амбасадорка Кара

Трајановски оствари средба со турската амбасадорка Кара
09.03.2017, 12:40

 

Градоначалникот на Град Скопје, Коце Трајановски, во четврток во оствари средба со турскат амбасадорка Тулин Еркал Кара, при што беше истакнато дека соработката на двете држави е на високо ниво, како и соработката на Градот Скопје со амбасадата на Турција во Република Македонија.

 

Трајановски истакна дека Скопје негува одлични односи и со повеќе општини во Турција, пред се со збратимените Истанбул и Маниса со коишто има одлична соработка, соопштуват од Град Скопје.

 

На средбата се зборуваше за досегашната соработка, начините истата да се продлабочи, како и за актуелната политичка состојба во Македонија и состојбата со одржувањето на локалните избори./крај/мф/бс

Поврзани написи

Макфакс е-билтен

Email *