МАКФАКС

Спорт

Лестер му врачи отказ на Клаудио Раниери

Лестер му врачи отказ на Клаудио Раниери

Меѓународен

Актуелниот англиски шампион Лестер се раздели со тренерот Клаудио Раниери, човекот кој пред девет месеци на клубот му ја донесе историската титула, објави Би Би Си спорт. Отказ за Клаудио

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

Мерцедес го престави новиот болид, W08

Мерцедес го престави новиот болид, W08

Популарно

Екипата на Мерцедес го промовираше болидот за новата сезона кој ја носи ознаката W08. Прв кој го возеше новиот болид на патеката во Силверстон беше трикратниот светски првак, Луис Хамилтон,

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

Карпош Соколи: Во БИБЛ не се почитуваат основните стандарди

Карпош Соколи: Во БИБЛ не се почитуваат основните стандарди

Домашен

БИБЛ лигата ја определи казната за Карпош Соколи, откако актуелниот освојувач на Купот на Македонија, во средата, замина од паркетот во 27. минута и не го заврши натпреварот со Теодо.

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

Обложувалнците на веруваат во Барселона, Баерн прв фаворит за титулата во ЛШ

Обложувалнците на веруваат во Барселона, Баерн прв фаворит за титулата во ЛШ

Меѓународен

По првите осминафинални натпревари во Лигата на шампионите, европските обложувалници, имаат нов фаворит за освојување на титулата, тоа е минхенски Баерн. Убедливата победа на Баерн во првиот меч над Арсенал,

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

Лалана потпиша нов договор со Ливерпул

Лалана потпиша нов договор со Ливерпул

Меѓународен

Играчот на Ливерпул, Адам Лалана, потпиша нов договор со клубот од „Енфилд“. Англискиот репрезентативец потпиша нов тригодишен договор, со можност

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

ЖРК Вардар в недела против Будуќност

ЖРК Вардар в недела против Будуќност

Домашен

ЖРК Вардар и Будуќност, в недела, ќе го одиграат дерби мечот во Групата 1 во Лигата на шампионите. Во дербито

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

Стоилов: Фаворити сме, но очекува тежок натпревар против Цеље

Стоилов: Фаворити сме, но очекува тежок натпревар против Цеље

Домашен

Цеље е наредниот противник на лидерот во Б групата, Вардар, во Лигата на шампионите. Вардаровите ракометари на три кола до

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

ЖРК Вардар го потврди интересот за Марија Петровиќ

ЖРК Вардар го потврди интересот за Марија Петровиќ

Домашен

Србинката Марија Петровиќ во најскоро време ќе ги засили редовите на ЖРК Вардар, потврдија од клубот. Петровиќ настапува на пивотменската

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

Адријан Солано никогаш не видел снег, а учествува на СП во крос кантри (видео)

Адријан Солано никогаш не видел снег, а учествува на СП во крос кантри (видео)

Популарно

Адријан Солано од Венецуела е централна фигура на Светското првенство во нордиски дисциплини кое се одржува во Лахти, Финска. Имено,

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

Заврши сезоната за Санти Казорла

Заврши сезоната за Санти Казорла

Меѓународен

Фудбалерот на Арсенал, Санти Казорла ја заврши сезоната поради повредата на глуждот, пренесоа нглиските медиуми. Санти Казорла се повреди во

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

Макфакс е-билтен

Email *