МАКФАКС

Спорт

Гризман го реши и Еспањол (Видео)

Гризман го реши и Еспањол (Видео)

Daily news

Атлетико Мадрид, во Барселона, го победи Еспањол со 1:0, во последниот натпревар од 33.коло од саботната програма во Примера. Претходно Малага славеше над Валенсија 2:0, Виљареал во 93.минута го победи

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Лудница во Фиренца, девет голови и победа на Фиорентина (Видео)

Лудница во Фиренца, девет голови и победа на Фиорентина (Видео)

Daily news

Фиорентина и Интер го одиграа мечот на сезоната во италијанската Серија А. Натпреварот од 33.коло, на „Артемио Франки“, заврши со победа на Фиорентина 5:4. Дербито во Фиренца го оддалечи Интер

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Џикиќ на раководството на Партизан му ја понудил оставката

Џикиќ на раководството на Партизан му ја понудил оставката

Daily news

Актуелниот тренер на кошаркарите на Партизан и поранешен селектор на репрезентацијата на Македонија, Александар Џикиќ, на клупското раководство му ја понудил оставката откако имал непријатна расправија со капитенот на екипата

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Проектил на Матиќ, Челзи финалист во ФА купот (Видео)

Проектил на Матиќ, Челзи финалист во ФА купот (Видео)

Daily news

Челзи е првиот финалист во Фа купот, откако во полуфиналето одиграно на Вембли, го победи Тотенхем со 4:2 (2:1). Полуфиналето во кое играа екипите кои се борат за титулата во

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Значајни победи за Хал и Свонси, Мидлзброу продолжи да тоне

Значајни победи за Хал и Свонси, Мидлзброу продолжи да тоне

Daily news

Фудбалерите на Хал и Свонси забележаа значајни победи во борбата за опстанок во Премиер лигата, додека Мидлзброу направи уште еден

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Арпад Велики го трасира вардаровиот пат кон Келн

Арпад Велики го трасира вардаровиот пат кон Келн

Daily news

Вардар, со брилијантниот Арпад Штербик, победи во Фленсбург 26:24 (15:9) и направи голем чекор кон пласман на завршниот турнир во

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Баерн ремизираше со Мајнц, Крузе четиркратен стрелц во Инголштат

Баерн ремизираше со Мајнц, Крузе четиркратен стрелц во Инголштат

Daily news

Минхенски Баерн не успеа да го победи Мајнц во 30.коло, во Бундеслигата. Ова е второ реми по ред на Баварците

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Судијата го оштети Гофан, Надал 11-ти пат финалист во Монте Карло

Судијата го оштети Гофан, Надал 11-ти пат финалист во Монте Карло

Daily news

Шпанците Рафаел Надал и Алберт Рамос-Вињолас ќе играат во финалето на Мастерс турнирот во Монте Карло. Надал, со мала помош

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Нов ракометен клуб “Солидарност 1978”

Нов ракометен клуб “Солидарност 1978”

Daily news

Во спортската сала “Крсте Мисирков” во населбата Ченто се одржа промоција на новиот ракометен клуб “Солидарност 1978”. Пред присутните гости

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Ивановски победи на полумаратонот во Белград

Ивановски победи на полумаратонот во Белград

Daily news

Македонецот Дарио Ивановски надмоќно победи на полумаратонската трка, која во саботата, се одржа во склоп на 30-от Белградски маратон. Ивановски,

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Макфакс е-билтен

Email *