МАКФАКС

Спорт

Ван Острум замина од МЗТ, ќе се оперира во Лондон

Ван Острум замина од МЗТ, ќе се оперира во Лондон

Домашен

Британецот, Девон ван Острум, викендов се поздравил со соиграчите од МЗТ, а утрово ја напуштил Македонија и заминал за Велика Британија, откако поради тешка повреда на коленото ја заврши сезоната,

Прочитајте го целиот напис
27.02.2017

Легендарен фудбалер на Динамо пронајден мртов во својата гаража

Легендарен фудбалер на Динамо пронајден мртов во својата гаража

Меѓународен

Хрватските медиуми, пренесоа дека легендарниот фудбалер на Динамо Загреб, Звездан Цветковиќ (57), утрово бил пронајден мртов во својата гаража. Звездан Цветковиќ е роден во Карловац на 18.април 1960 година, а

Прочитајте го целиот напис
27.02.2017

Душебаев во тимот на колото

Душебаев во тимот на колото

Домашен

Алекс Душебаев е најдобриот десен бек во 12.коло, во Лигата на шампионите. Шпанскиот репрезентативец трет пат сезонава е дел од идеалниот тим на колото, во изборот на ЕХФ. Душебаев го

Прочитајте го целиот напис
27.02.2017

Вестбрук пресилен за Казинс и Дејвис

Вестбрук пресилен за Казинс и Дејвис

Меѓународен

Расел Вестбрук (Оклахома) и Блејк Грифин (ЛА Клиперс) со своите индивидуални остварувања ставија печат врз натпреварите во НБА лигата кои се одиграа во текот на изминатата ноќ. Оклахома го надигра

Прочитајте го целиот напис
27.02.2017

Остварен сонот на Фергусон, Јунјатед стана најтрофеен клуб во Англија

Остварен сонот на Фергусон, Јунјатед стана најтрофеен клуб во Англија

Меѓународен

Манчестер Јунајтед во неделата официјално стана најтрофеен англиски клуб. Со победата над Саутемптон (3:2) во финалето на Лига купот, Манчестер

Прочитајте го целиот напис
27.02.2017

Наинголан го торпедира Интер (видео)

Наинголан го торпедира Интер (видео)

Меѓународен

Рома убедливо славеше на „Џузепе Меаца“ над Интер со 3:1 во претпоследниот натпревар од 26.коло во Серија А. Со овој

Прочитајте го целиот напис
26.02.2017

Реал преживеа против Виљареал, Барселона победи на Калдерон (видео)

Реал преживеа против Виљареал, Барселона победи на Калдерон (видео)

Меѓународен

Реал Мадрид и по 24.коло остана лидер во Примера, откако успеа да го преживее тешкото гостување на Ел Мадригал. Реал

Прочитајте го целиот напис
26.02.2017

Ибрахимовиќ го носи Лига купот во Манчестер (видео)

Ибрахимовиќ го носи Лига купот во Манчестер (видео)

Меѓународен

Манчестер Јунајтед го освои трофејот во Лига купот со победата над Саутемптон 3:2. Мечот го реши Ибрахимовиќ во 87.минута. Финалето

Прочитајте го целиот напис
26.02.2017

Булатовиќ го торпедираше ЖРК Вардар

Булатовиќ го торпедираше ЖРК Вардар

Домашен

Будуќност стави крај на серијата од осум победи, најдолга во клупската историја, во која се наоѓаа ракометарките на Вардар, откако

Прочитајте го целиот напис
26.02.2017

ПМФЛ: Вардар маршира кон одбрана на титулата

ПМФЛ: Вардар маршира кон одбрана на титулата

Домашен

Фудбалерите на Вардар натправија голем чекор кон одбрана на титулата со победата 3:1 над единствениот конкурент Шкендија. Најтрофејниот македонски клуб

Прочитајте го целиот напис
26.02.2017

Макфакс е-билтен

Email *