МАКФАКС

Домашен

По Лихтенштајн, фудбалерите сакаат победа и над Белорусија

По Лихтенштајн, фудбалерите сакаат победа и над Белорусија

Домашен

Македонската фудбалери го одработија последниот тренинг во пресрет на контролниот натпревар против Белорусија. По победата во Лихтенштајн, во репрезентацијата сите посакуваат триумф над Белорусија, кој дополнително би ја кренал самодовербата

Прочитајте го целиот напис
27.03.2017

16-годишниот Чурлинов доби повик во сениорската репрезентација

16-годишниот Чурлинов доби повик во сениорската репрезентација

Домашен

По триумфот во Вадуц против Лихтенштајн од 3:0 во натпревар од 5. коло од квалификациите за СП 2018 во Русија, сениорскара репрезентација на Македонија ги продолжува подготовките за контролниот натпревар

Прочитајте го целиот напис
26.03.2017

МЗТ за пет минути го среди Работнички

МЗТ за пет минути го среди Работнички

Домашен

МЗТ го победи Работнички 87:68 (18:14, 18:21, 27:15, 24:18) во 133-то вбечно дери, кое се одигра во рамките на третото коло во Суперлигата. МЗТ го задржа максималниот ефект, додека Работниочки

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

Штрковите домаќини во вечното кошаркарско дерби

Штрковите домаќини во вечното кошаркарско дерби

Домашен

    Овој викенд ќе се одиграат пет  кошаркарски натпревари во Македонија, три во Супер лигата каде шест екипи се борат за шампионската титула, а два во Плејаут лигата каде

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

Сефте за Македонија во квалификациите за СП

Сефте за Македонија во квалификациите за СП

Домашен

Македонската фудбалска репрезентација во Вадиц ја забележа првата победа во квалификацискиот циклус за пласман на Светското првенство во Русија. Во

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

Намалена суспензијата на Адеми, се враќа на терените во септември

Намалена суспензијата на Адеми, се враќа на терените во септември

Домашен

Аријан Адеми во септември се враќа на фудбалските терени, откако Судот за спортска арбитража во Лозана ја прифати неговата жалба

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

Новата У 21 репрезентација ја победи Црна Гора (галерија)

Новата У 21 репрезентација ја победи Црна Гора (галерија)

Домашен

Новата генарација на македонски фудбалери, оние кои во септември ќе стартуваат во квалификациите за пласман на Европското првенство, играчи до

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

Фудбалската репрезентација гостува во Лихтенштајн

Фудбалската репрезентација гостува во Лихтенштајн

Домашен

Македонската фудбалска репрезентација, денеска пристигна во Вадуц ќе игра против Лихтенштајн во натпрвар од квалификациите за СП во Русија 2018

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

Пандев: Фаворит сме, да го покажеме тоа и на теренот

Пандев: Фаворит сме, да го покажеме тоа и на теренот

Домашен

Македонската фудбалска репрезентација ги заврши мини подготвките во Скопје пред квалификациската пресметка против Лихтенштајн. Националниот тим, в четврток во утронските

Прочитајте го целиот напис
22.03.2017

Претпоследниот бран на пријавување до 31-ви март за Виз Ер Скопскиот маратон

Претпоследниот бран на пријавување до 31-ви март за Виз Ер Скопскиот маратон

Домашен

Виз Ер Скопскиот маратон како и секоја година, ги поттикнува сите на заеднички начин да ги исполнат своите цели и

Прочитајте го целиот напис
22.03.2017
1 2 3 469

Макфакс е-билтен

Email *