МАКФАКС

Ракометарките загубија од Србија во првиот контролен натпревар

Ракометарките загубија од Србија во првиот контролен натпревар
17.03.2017, 20:15

Женската ракометна репрезентација на Македонија загуби во првиот од двата договорени контролни натпревари со репрезентацијата на Србија. Во салата, во Автокоманда, Македонија беше поразена 29:35.

Македонија и Србија го одиграа првиот од двата контролни натпревари, според договорот и двата се од затворен карактер, а Србинките победија 29:35, благодарение на подобрата игра во второто полувреме.

Вториот натпревар е закажан за в сабота од 12 часот, а ќе се одигра во СЦ „Јане Сандански“.

Дуелите со Србија се дел од подготовките на Македонија за бараж двомечот против Шведска, за пласман на Светското првенство во Германија. крај/мф/нц

No Posts Found

Поврзани написи

Макфакс е-билтен

Email *