МАКФАКС

Јуниорките изборија пласман на ЕП

фото/macedoniahandball.com.mk

Јуниорките изборија пласман на ЕП
19.03.2017, 21:57

Женската јуниорска ракометна репрезентација на Македонија избори пласман на Европското првенство ,кое летово ќе се игра во Словенија.

Македонските јуниорки, во конкуренција на Унгарија, Фарски острови и Молдавија, го освоија второто место во групата на турнирот кој се играше изминатите три дена во Скопје.

Во решавачкиот натпревар за втората позиција Македонија славеше против Фраските острови 23:19.

Покрај Македонија пласман на ЕП изборија и Унгарките кои забележаа победи во сите три натпревари. крај/мф/нц

Поврзани написи

Макфакс е-билтен

Email *