МАКФАКС

Домашен

Карпош Соколи: Во БИБЛ не се почитуваат основните стандарди

Карпош Соколи: Во БИБЛ не се почитуваат основните стандарди

Домашен

БИБЛ лигата ја определи казната за Карпош Соколи, откако актуелниот освојувач на Купот на Македонија, во средата, замина од паркетот во 27. минута и не го заврши натпреварот со Теодо.

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

ЖРК Вардар в недела против Будуќност

ЖРК Вардар в недела против Будуќност

Домашен

ЖРК Вардар и Будуќност, в недела, ќе го одиграат дерби мечот во Групата 1 во Лигата на шампионите. Во дербито ЖРК Вардар ќе бара триумф со кој ќе ја продолжи

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

Стоилов: Фаворити сме, но очекува тежок натпревар против Цеље

Стоилов: Фаворити сме, но очекува тежок натпревар против Цеље

Домашен

Цеље е наредниот противник на лидерот во Б групата, Вардар, во Лигата на шампионите. Вардаровите ракометари на три кола до крајот се во пол позиција за освојување на челната позиција

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

ЖРК Вардар го потврди интересот за Марија Петровиќ

ЖРК Вардар го потврди интересот за Марија Петровиќ

Домашен

Србинката Марија Петровиќ во најскоро време ќе ги засили редовите на ЖРК Вардар, потврдија од клубот. Петровиќ настапува на пивотменската позиција, игра во Аранѓеловац, Србија, а во ЖРК Вардар ќе

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

БИБЛ: Карпош Соколи поради судиите го прекина натпреварот

БИБЛ: Карпош Соколи поради судиите го прекина натпреварот

Домашен

Кошаркарскиот натпревар во балканската БИБЛ лига, помеѓу Карпош Соколи и Теодо не го доживеа својот крај, бидејќи домашниот тим незадоволен

Прочитајте го целиот напис
22.02.2017

ЕХФ: Вардарки се топ фаворитки за титулата во

ЕХФ: Вардарки се топ фаворитки за титулата во

Домашен

Ракометарките на Вардар се најголемите фаворитки за освојување на титулата во Лигата на шампионите, се вели во анализата на Европската

Прочитајте го целиот напис
22.02.2017

Нов десен бек во Автокоманда, Вејин потпиша со Металург

Нов десен бек во Автокоманда, Вејин потпиша со Металург

Домашен

Повремениот српски репрезентативец, десниот бек, Предраг Вејин (24 години, висок 195 см) е нов ракометар на Металург. Вејин во Металург

Прочитајте го целиот напис
22.02.2017

МЗТ декласиран од ФМП

МЗТ декласиран од ФМП

Домашен

Кошаркарите на МЗТ доживеаја тежок пораз во белградското предградие Железник од ФМП 82:101, во рамките на 23.коло во АБА лигата.

Прочитајте го целиот напис
21.02.2017

Голманот на Сатон поднесе оставка поради истрагата за обложување

Голманот на Сатон поднесе оставка поради истрагата за обложување

Домашен

Голманот на англискиот петтолигаш Сатон Јунајтед, Вејн Шо (46), кој во пoнеделникот за време на натпреварот со Арсенал во ФА

Прочитајте го целиот напис
21.02.2017

СЕХА: Металург го победи Горење

СЕХА: Металург го победи Горење

Домашен

Ракометарите на Металург славеа против Горење 28:25 во последниот меч кој оваа сезона го одиграа пред домашната публика во СЕХА

Прочитајте го целиот напис
21.02.2017
1 2 3 462

Макфакс е-билтен

Email *