МАКФАКС

Домашен

Филип Талески најдобар лев бек во Групите Ц и Д

Филип Талески најдобар лев бек во Групите Ц и Д

Домашен

Филип Талески (20), кој по светското првенство од Металург се пресели во Рајн Некар, од страна на ЕХФ е избран за најдобар лев бек во Лигата на шампионите во Групите

Прочитајте го целиот напис
17.03.2017

Официјализиран трансферот на Манасков во Веспрем

Официјализиран трансферот на Манасков во Веспрем

Домашен

Македонскиот репрезентативец во ракомет Дејан Манасков, во петокот, го официјализираше трансферот во Веспрем. Манасков во унгарскиот првак ќе се пресели по завршувањето на сезоната, а со клубот договори едногодишна соработка.

Прочитајте го целиот напис
17.03.2017

Червар го најави заминувањето од Металург

Червар го најави заминувањето од Металург

Домашен

Лино Червар, доскорешниот селектор на македонската репрезнетација, во изјава за хрватскиот портал „24sata.hr“, го најави своето заминување од клупата на Металург. Червар, кој преку писмо испратено на адреса на Ракометната

Прочитајте го целиот напис
17.03.2017

Вардар против Загреб во полуфиналето во СЕХА

Вардар против Загреб во полуфиналето во СЕХА

Домашен

Загреб и Мешков Брест го одиграа последниот 90-ти натпревар во регуларниот дел од сезоната во СЕХА лигата. Загреб, како домаќин во Вараждин, загуби од белорускиот шампион 25:31 (14:17). Натпреварот во

Прочитајте го целиот напис
16.03.2017

ЕХФ: Душебаев најдобар десен бек во Б групата, во ЛШ

ЕХФ: Душебаев најдобар десен бек во Б групата, во ЛШ

Домашен

Десниот бек на Вардар Алекс Душебаев е најдобриот на својата позиција во Б групата во Лигата на шампионите, во која

Прочитајте го целиот напис
16.03.2017

УЕФА Суперкуп трофејот е во Скопје, ФФМ в сабота организира фотографирање со пехарот

УЕФА Суперкуп трофејот е во Скопје, ФФМ в сабота организира фотографирање со пехарот

Домашен

Трофејот кој УЕФА му го доделува на освојувачот на Суперкупот на Европа, повторно е во Скопје. В сабота овој трофеј

Прочитајте го целиот напис
16.03.2017

Карпош Соколи го доби дербито со Работнички

Карпош Соколи го доби дербито со Работнички

Домашен

Карпош Соколи го совладаа Работнички 94-90 (20-23, 30-18, 25-25,17-24), во скопското дерби, кое се одигра во рамките на првото коло

Прочитајте го целиот напис
15.03.2017

СЕХА: Вардар рутински со Извиѓач

СЕХА: Вардар рутински со Извиѓач

Домашен

Ракометарите на Вардар со гостинска победа над Извиѓач 33:27 уште еднаш го потврдија првото место на табелата во пресрет на

Прочитајте го целиот напис
14.03.2017

Дамјановиќ ќе го напушти ЖРК Вардар

Дамјановиќ ќе го напушти ЖРК Вардар

Домашен

Српската репрезентативка Сања Дамјановиќ по завршувањето на сезоната ќе си замине од редовите на ЖРК Вардар. Сања Дамјановиќ пред две

Прочитајте го целиот напис
14.03.2017

Се јави и Червар: Одлуката не беше лесна, но Хрватска е мојата татковина

Се јави и Червар: Одлуката не беше лесна, но Хрватска е мојата татковина

Домашен

Ракометната федерација на Македонија во неделата објави на својата интернет страница дека Лино Червар повеќе не е селектор на националниот

Прочитајте го целиот напис
14.03.2017

Макфакс е-билтен

Email *