МАКФАКС

Домашен

Ракометарките против Србија и Шведска во квалификациите за ЕП

Ракометарките против Србија и Шведска во квалификациите за ЕП

Daily news

Женската ракометна репрезентација на Македонија во петокот ги доби противниците преку кои ќе се обиде да избори пласман на Европското првенство (ЕП) во Франција наредната година. Македонските ракометарки немаа среќа

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

Ѓорческа испадна од турнирот во Кјасо

Ѓорческа испадна од турнирот во Кјасо

Daily news

Лина Ѓорческа, најдобрата македонска тенисерка, не успеа да се пласира во полуфиналето на ИТФ фјучерс турнирот во Кјасо, Швајцарија. Катинка вон Дихман успеа да ја совлада Ѓорческа во четвртфиналето во

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

Четвртфинале во синг и полуфинале во дубл за Ѓорческа на турнирот во Кјасо

Четвртфинале во синг и полуфинале во дубл за Ѓорческа на турнирот во Кјасо

Daily news

Најдобрата македонска тенисерка Лина Ѓорческа избори пласман во четвртфиналето во сингл и во полуфиналето во двојки на турнирот во Кјасо, Швајцарија. Лина Ѓорческа во осминафиналето во два сета (6:2, 6:3)

Прочитајте го целиот напис
20.04.2017

Раул Гонзалес ги враќа во репрезентацијата Ристовски, Јоновски и Прибак

Раул Гонзалес ги враќа во репрезентацијата Ристовски, Јоновски и Прибак

Daily news

Селекторот на машката ракометна репрезентација на Македонија, Раул Гонзалес, го објави поширокиот список за играчи кои влегуваат во конкуренција за двата квалификациски натпревари против Исланд. Раул Гонзалес го објави својот

Прочитајте го целиот напис
20.04.2017

Шкендија и Пелистер финалисти во Купот на Македонија

Шкендија и Пелистер финалисти во Купот на Македонија

Daily news

Пелистер и Шкендија изборија пласман во финалето на Купот на Македонија во сезоната 2016/2017. Пелистер ја елиминира Брегалница, додека Шкендија

Прочитајте го целиот напис
19.04.2017

Јончевски нов тренер на Спартак Суботица

Јончевски нов тренер на Спартак Суботица

Daily news

Поранешниот тренер на кошаркарите на МЗТ Скопје Аеродром, Александар Јончевски, попладнево е промовиран во нов тренер на Спартак од Суботица.

Прочитајте го целиот напис
19.04.2017

Самсоненко: Се сомневаме во нечесни игри за дуелите со Флензбург, ако биде така ќе се повлечам од ракометот

Самсоненко: Се сомневаме во нечесни игри за дуелите со Флензбург, ако биде така ќе се повлечам од ракометот

Daily news

Германски Фленсбург е последната пречка за ракометарите на Вардар кон пласманот на завршниот турнир во Лигата на шампионите. Првиот натпревар,

Прочитајте го целиот напис
19.04.2017

Куманово без шанси против Берое, Бугарите ја освоија БИБЛ лигата

Куманово без шанси против Берое, Бугарите ја освоија БИБЛ лигата

Daily news

Кошаркарите на Куманово загубија и вториот финален натпревар во Балканската лига (БИБЛ), од бугарскиот Берое. Куманово реваншот го загуби со

Прочитајте го целиот напис
19.04.2017

ЖРК Вардар против Букурешт во полуфиналето на Ф4 турнирот

ЖРК Вардар против Букурешт во полуфиналето на Ф4 турнирот

Daily news

Ракометарките на Вардар во полуфиналето на завршниот турнир во Лигата на шампионките ќе се соочат со актуелниот шампион ЧСМ Букурешт.

Прочитајте го целиот напис
18.04.2017

ЖРК Вардар преку Митјиланд до завршниот турнир во ЛШ

ЖРК Вардар преку Митјиланд до завршниот турнир во ЛШ

Daily news

ЖРК Вардар ја оствари првата цел зацртана пред почетокот на сезоната и избори пласман на завршниот турнир во Лигата на

Прочитајте го целиот напис
15.04.2017

Макфакс е-билтен

Email *