МАКФАКС

Домашен

Фени очекувано во полуфиналето на купот

Фени очекувано во полуфиналето на купот

Домашен

Кошаркарите на Фени индустри изборија пласман во полуфиналето, на завршниот турнир во купот на Македонија, откако во четвртфиналето, според очекувањата, забележаа победа над Кожув од 93:65. Актуелниот шампион на Македонија,

Прочитајте го целиот напис
23.03.2012

Фени е фаворит против Кожув

Фени е фаворит против Кожув

Домашен

Натпреварите, Фени индустри-Кожув и Лирија-Куманово ќе ја одредат втората полуфинална двојка во кошаркарскиот Куп на Македонија, чии завршен турнир, „Фајнал Ејт“, започна во четвртокот. Денешната програма ќе ја отворат актуелниот

Прочитајте го целиот напис
23.03.2012

Ракометарките извојуваа голема победа над Франција

Ракометарките извојуваа голема победа над Франција

Домашен

Женската ракометна репрезентација на Македонија ја совлада Франција со 30:27 (18:14), во натпреварот од третото коло, во квалификациската Група 4 за пласман на ЕП во Холандија. Со победата над официјално

Прочитајте го целиот напис
22.03.2012

Торус е првиот полуфиналист во кошаркарскиот куп

Торус е првиот полуфиналист во кошаркарскиот куп

Домашен

Кошаркарите на Торус СЦБТ се првите полуфиналисти во купот на Македонија, откако во четврт финалната пресметка го совладаа Работнички со 80:74. Најтрофејната екипа, со осум пехари во купот, Работнички, на

Прочитајте го целиот напис
22.03.2012

Вардар во дербито ја победи Шкендија

Вардар во дербито ја победи Шкендија

Домашен

Екипата на Вардар направи голем исчекор кон освојувањето на шампионската титула, откако во одложениот натпревар од 20-то коло, во Првата

Прочитајте го целиот напис
22.03.2012

Металург се согласи на предвремен крај на СЕХА лигата

Металург се согласи на предвремен крај на СЕХА лигата

Домашен

Македонскиот ракометен шампион Металург се согласи за предвремен прекин на регионалната СЕХА лига. Предлогот дојде од агенцијата „Спортска димензија“, која

Прочитајте го целиот напис
22.03.2012

Глобалниот маратон Твитертон истрчува кругови низ целиот свет

Глобалниот маратон Твитертон истрчува кругови низ целиот свет

Домашен

Скопскиот маратон е еден од 26-те маратони низ целиот свет, кои ги соединија своите сили, за меѓусебна поддршка на Твитер,

Прочитајте го целиот напис
22.03.2012

Стартува 20-то издание на кошаркарскиот Куп на Македонија

Стартува 20-то издание на кошаркарскиот Куп на Македонија

Домашен

Кошаркарскиот клуб Торус СЦБТ, од 22 до 25. март ќе биде домаќин на јубилејното, 20-то издание, на завршниот турнир во

Прочитајте го целиот напис
22.03.2012

Брејк на Олимпијакос во Сиена, Антиќ се радуваше против Мекејлеб

Брејк на Олимпијакос во Сиена, Антиќ се радуваше против Мекејлеб

Домашен

Кошаркарите на Олимпијакос направија брејк во Сиена, победувајќи во првиот четврт финален натпревар, во Евролигата. Екипата на Перо Антиќ забележа

Прочитајте го целиот напис
21.03.2012

СЕХА лига: Вардар поразен од Татран

СЕХА лига: Вардар поразен од Татран

Домашен

Ракометарите на Врадар Про, на гостувањето во Прешов, во рамките на 20-то коло во регионалната СЕХА лига, забележаа пораз од

Прочитајте го целиот напис
21.03.2012

Макфакс е-билтен

Email *