МАКФАКС

Меѓународен

Манчестер Јунајтед ќе понуди 200 млн евра за Нејмар

Манчестер Јунајтед ќе понуди 200 млн евра за Нејмар

Меѓународен

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, како што пренесува каталонскиот весник Sport, бил подготвен да ја активира откупната клаузула во договорот на Нејмар која изнесува неверојатни 200 милиони евра. Истиот

Прочитајте го целиот напис
27.03.2017

Еврокуп: Алексеј Швед МВП на сезоната

Еврокуп: Алексеј Швед МВП на сезоната

Меѓународен

Рускиот репрезентативец, играч на Химки, Алексеј Швед е прогласен за МВП во Еврокупот за сезоната 2016/2017. Второто според квалитет натпреварување во кошаркска Европа, Еврокупот, се ближи кон крајот, а во

Прочитајте го целиот напис
27.03.2017

Турција му ги затвори вратите и му го конфискува имотот на Хакан Шукур

Турција му ги затвори вратите и му го конфискува имотот на Хакан Шукур

Меѓународен

Турција стана забранета земја за еден од најдобрите фудбалери во историјата на турскиот фудбал и херојот на нацијата од Светското првенство во 2002 година, Хакан Шукур. Легендарниот напаѓач од турските

Прочитајте го целиот напис
27.03.2017

Вестбрук со трипл дабл, Хјустон ја победи Оклахома

Вестбрук со трипл дабл, Хјустон ја победи Оклахома

Меѓународен

Портланд ја презеде осмата позиција на Западот од Денвер, откако славеше против Лејкерси, а Денвер загуби од Њу Орлеанс. Голден Стејт дополнително ја зацврсти својата позиција на чело на табелата,

Прочитајте го целиот напис
27.03.2017

Холанѓаните го отпуштија Дени Блинд

Холанѓаните го отпуштија Дени Блинд

Меѓународен

Дени Блинд повеќе не е селектор на Холандија, откако челниците на националниот Сојуз му врачи отказ по поразот во Софија

Прочитајте го целиот напис
27.03.2017

Левандовски ја продолжи гол серијата

Левандовски ја продолжи гол серијата

Меѓународен

Фаворизираните репрезентации забележаа победи во 5.коло од квалификациите за пласман на Мундијалот во Русија, во Групите Ц, Е и Ф.

Прочитајте го целиот напис
27.03.2017

КК Будуќност го отпушти Маркус Вилијамс

КК Будуќност го отпушти Маркус Вилијамс

Меѓународен

Два дена пред вториот полуфинален натпревар во АБА лигата помеѓу Будуќност и Црвена звезда, црногорскиот шампион реши да го отпушти

Прочитајте го целиот напис
26.03.2017

Шејмус Колман е успешно опериран

Шејмус Колман е успешно опериран

Меѓународен

Селекторот на фудбалската репрезентација на Република Ирска, Мартин О’Нил, потврди дека операцијата на Шејмус Колман минала успешно, но дека не

Прочитајте го целиот напис
26.03.2017

Навивачи на Спартак Москва избодени со нож во Белград

Навивачи на Спартак Москва избодени со нож во Белград

Меѓународен

Тројца навивачи на фудбалскиот клуб Спартак од Москва, во саботата навечер, биле избодени со нож, во центарот на Белград, објави

Прочитајте го целиот напис
26.03.2017

Бугарија ја шокира Холандија, Грција извлече реми во Брисел

Бугарија ја шокира Холандија, Грција извлече реми во Брисел

Меѓународен

Поразот на Холандија во Софија и нерешениот резултат во Брисел на мечот Белгија-Грција се најголемите изнендувања во квалификациските натпревари од

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

Макфакс е-билтен

Email *