МАКФАКС

Ненадејно почина капитенот на Дери Сити

Ненадејно почина капитенот на Дери Сити
20.03.2017, 18:43

Капитенот на ирскиот фудбалски клуб Дери Сири Рајан МекБрид, ненадејно почина на 27 годишна возраст, објави Ирскиот фудбалски сојуз.

МекБрид починал во својот дом, а причината за смртта не е позната.

„Ирскиот фудбал загуби голем фудбалер“, објавија од Сојузот.

Во чест на МекБрид, квалификацискиот меч за Светското првенство меѓу Ирска и Велс во петок ќе започне со минута молчење. /крај/хн/ст

Поврзани написи

Макфакс е-билтен

Email *