МАКФАКС

Меѓународен

Лестер му врачи отказ на Клаудио Раниери

Лестер му врачи отказ на Клаудио Раниери

Меѓународен

Актуелниот англиски шампион Лестер се раздели со тренерот Клаудио Раниери, човекот кој пред девет месеци на клубот му ја донесе историската титула, објави Би Би Си спорт. Отказ за Клаудио

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

Обложувалнците на веруваат во Барселона, Баерн прв фаворит за титулата во ЛШ

Обложувалнците на веруваат во Барселона, Баерн прв фаворит за титулата во ЛШ

Меѓународен

По првите осминафинални натпревари во Лигата на шампионите, европските обложувалници, имаат нов фаворит за освојување на титулата, тоа е минхенски Баерн. Убедливата победа на Баерн во првиот меч над Арсенал,

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

Лалана потпиша нов договор со Ливерпул

Лалана потпиша нов договор со Ливерпул

Меѓународен

Играчот на Ливерпул, Адам Лалана, потпиша нов договор со клубот од „Енфилд“. Англискиот репрезентативец потпиша нов тригодишен договор, со можност истиот да биде продолжен за уште една година. Адам Лалана

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

Заврши сезоната за Санти Казорла

Заврши сезоната за Санти Казорла

Меѓународен

Фудбалерот на Арсенал, Санти Казорла ја заврши сезоната поради повредата на глуждот, пренесоа нглиските медиуми. Санти Казорла се повреди во октомври минатата година, а откако по неколкуте операции рехабилитацијата не

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

Хрватот Богдановиќ нов играч на Вашингтон Визардс

Хрватот Богдановиќ нов играч на Вашингтон Визардс

Меѓународен

Хрватскиот репрезентативец Бојан Богдановиќ е нов играч на Вашингтон Визардс, тим кој се наоѓа на третото место во Источната конференција

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

Алегри погоди со измените, Варди ги продолжи надежите на Лестер

Алегри погоди со измените, Варди ги продолжи надежите на Лестер

Меѓународен

Јувентус зачекори во четвртфиналето во Лигата на шампионите, откако во првиот осминафинален натпревар славеше во Порто со 2:0, додека Лестер

Прочитајте го целиот напис
22.02.2017

По триумфот над Македонија и пауза од 13 години Андора повторно победи

По триумфот над Македонија и пауза од 13 години Андора повторно победи

Меѓународен

Двете најслаби европски репрезентации и Сан Марино и Андора, во средата, одиграа пријателски натпревар кој заврши со триумф на Андора

Прочитајте го целиот напис
22.02.2017

Лига Европа: Краснодар, Јунајтед и Шалке се пласираа во осминафиналето

Лига Европа: Краснодар, Јунајтед и Шалке се пласираа во осминафиналето

Меѓународен

Краснодар, Манчестер Јунајтед и Шалке се првите тимови кои се пласираа во осминафиналето во Лига Европа. Рускиот преставник Краснодар успеа

Прочитајте го целиот напис
22.02.2017

Реал Мадрид потклекна на Местаља, Валенсија славеше со 2:1

Реал Мадрид потклекна на Местаља, Валенсија славеше со 2:1

Меѓународен

Валенсија, во заостанатиот натпревар од Примера, на Местаља го совлада Реал Мадрид со 2:1, со што го направи шпанското првенство

Прочитајте го целиот напис
22.02.2017

Будимпешта ја повлече кандидатурата за домаќин на ОИ 2024

Будимпешта ја повлече кандидатурата за домаќин на ОИ 2024

Меѓународен

Унгарскиот главен град Будимпешта се повлече од трката за домаќин за Олимписките игри 2024 година, соопшти во среда унгарската влада.

Прочитајте го целиот напис
22.02.2017

Макфакс е-билтен

Email *