МАКФАКС

Меѓународен

Симеоне: Имав 35 милиони причини да го напуштам Атлетико

Симеоне: Имав 35 милиони причини да го напуштам Атлетико

Меѓународен

Тренерот на Атлетико Мадрид, Диего Чоло Симеоне, открил дека одбил понуда од кинески клуб вредна 35 милиони евра. Аргентинецот не сакал да го напушти Атлетико бидејќи сака да го освои

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути

Билетите за Реал-Барселона во Мајами продадени за 30 минути

Меѓународен

Реал и Барселона кон крајот на јули ќе одиграат пријателски натпревар во Мајами на стадионот „Хард Рок“, чии капацитет изнесува 65.000 места. Интересот за натпреварот на вечните ривали, Реал и

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

Левандовски: Во Баерн ги имам условите кои би ги имал и во Реал

Левандовски: Во Баерн ги имам условите кои би ги имал и во Реал

Меѓународен

Напаѓачот на Баерн Минхен, Роберт Левандовски, во разговор со новинарите на Bild, открил зошто ја одбил понудата на Реал и останал во Баварска. „Едноставно во Баерн ги имам условите кои

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

ЛШ на УЕФА полека станува затворен систем

ЛШ на УЕФА полека станува затворен систем

Меѓународен

Европската фудбалска унија (УЕФА) ги потврди промените за пополнување на Лигата на шампионите, кои во сила ќе стапат од сезоната 2018/2019. Според новите правила УЕФА речиси ќе им ги затвори

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

Шпанската лига жестоко ја казни Севилја

Шпанската лига жестоко ја казни Севилја

Меѓународен

Комисијата за натпревари при Фудбалскиот сојуз на Шпанија ригорозно ја казни Севилја, поради навредите кои нејзините навивачи му ги испратија

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

Денвер го сруши шампионот Кливленд

Денвер го сруши шампионот Кливленд

Меѓународен

Денвер го победи актуелниот НБА шампион Кливленд 126:113 и ја одржа разликата од две победи во однос на Портланд, во

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

НБА историја: Вестбрук до трипл-дабл без промашен шут

НБА историја: Вестбрук до трипл-дабл без промашен шут

Меѓународен

Расел Вестбук еден од најдобрите играчи на денешницата, продолжи да руши рекорди во НБА лигата. Вестбрук против Филаделфија го забележа

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

Лукас Подолски: Совршен крај на репрезентативната кариера (видео)

Лукас Подолски: Совршен крај на репрезентативната кариера (видео)

Меѓународен

Лукас Подолски на совршен начин стави крај на репрезентативната кариера, то во 69.минутај го постигна единствениот гол на пријателскиот натпревар

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

Трансфер лудило, Сити нуди 150 млн. евра за Донарума

Трансфер лудило, Сити нуди 150 млн. евра за Донарума

Меѓународен

Во пресрет на летниот преоден рок се поставува прашањето кој тим ќе го собори трансфер рекордот кој сега е во

Прочитајте го целиот напис
22.03.2017

Реал ќе понуди 120 млн. евра за Мбапе

Реал ќе понуди 120 млн. евра за Мбапе

Меѓународен

Шпанските весници marca и as кои секогаш имаат добри информации околу случувањата во Реал Мадрид, во своите изданија тврдат дека

Прочитајте го целиот напис
22.03.2017

Макфакс е-билтен

Email *