МАКФАКС

Меѓународен

Легендарен фудбалер на Динамо пронајден мртов во својата гаража

Легендарен фудбалер на Динамо пронајден мртов во својата гаража

Меѓународен

Хрватските медиуми, пренесоа дека легендарниот фудбалер на Динамо Загреб, Звездан Цветковиќ (57), утрово бил пронајден мртов во својата гаража. Звездан Цветковиќ е роден во Карловац на 18.април 1960 година, а

Прочитајте го целиот напис
27.02.2017

Вестбрук пресилен за Казинс и Дејвис

Вестбрук пресилен за Казинс и Дејвис

Меѓународен

Расел Вестбрук (Оклахома) и Блејк Грифин (ЛА Клиперс) со своите индивидуални остварувања ставија печат врз натпреварите во НБА лигата кои се одиграа во текот на изминатата ноќ. Оклахома го надигра

Прочитајте го целиот напис
27.02.2017

Остварен сонот на Фергусон, Јунјатед стана најтрофеен клуб во Англија

Остварен сонот на Фергусон, Јунјатед стана најтрофеен клуб во Англија

Меѓународен

Манчестер Јунајтед во неделата официјално стана најтрофеен англиски клуб. Со победата над Саутемптон (3:2) во финалето на Лига купот, Манчестер Јунајтед стигна до својот 42-ри трофеј во историјата што е

Прочитајте го целиот напис
27.02.2017

Наинголан го торпедира Интер (видео)

Наинголан го торпедира Интер (видео)

Меѓународен

Рома убедливо славеше на „Џузепе Меаца“ над Интер со 3:1 во претпоследниот натпревар од 26.коло во Серија А. Со овој триумф Рома остана седум бодови зад лидерот Јувентус, а на

Прочитајте го целиот напис
26.02.2017

Реал преживеа против Виљареал, Барселона победи на Калдерон (видео)

Реал преживеа против Виљареал, Барселона победи на Калдерон (видео)

Меѓународен

Реал Мадрид и по 24.коло остана лидер во Примера, откако успеа да го преживее тешкото гостување на Ел Мадригал. Реал

Прочитајте го целиот напис
26.02.2017

Ибрахимовиќ го носи Лига купот во Манчестер (видео)

Ибрахимовиќ го носи Лига купот во Манчестер (видео)

Меѓународен

Манчестер Јунајтед го освои трофејот во Лига купот со победата над Саутемптон 3:2. Мечот го реши Ибрахимовиќ во 87.минута. Финалето

Прочитајте го целиот напис
26.02.2017

ГС може без Дурент, Кливленд немоќен без Леброн

ГС може без Дурент, Кливленд немоќен без Леброн

Меѓународен

Осум натпревари се одиграа изминатата ноќ во НБА лигата, на шест победи забележаа тимовите кои беа домаќини. Голден Стејт без

Прочитајте го целиот напис
26.02.2017

Шпанците стрелаа за победа на Челзи

Шпанците стрелаа за победа на Челзи

Меѓународен

Лидерот во Премиерлигата, Челзи, забележа сигурна победа во рамките на 26.коло. „Сините“ со 3:1 го совладаа Свонси. Победи во саботните

Прочитајте го целиот напис
25.02.2017

Баерн го декласира Хамбург на јубилејот на Анчелоти

Баерн го декласира Хамбург на јубилејот на Анчелоти

Меѓународен

Фудбалерите на минхенски Барен го продолжуваат маршот кон одбрана на шампионската титула, откако во 22.коло го декласираа Хамбург со 8:0.

Прочитајте го целиот напис
25.02.2017

Исусен тренерски тандем ќе ги предводи младите Срби на ЕП во Полска

Исусен тренерски тандем ќе ги предводи младите Срби на ЕП во Полска

Меѓународен

Младата репрезентација на Србија е единствената која нема селектор во пресрет на Европското првенство за играчи до 21 година, кое

Прочитајте го целиот напис
25.02.2017

Макфакс е-билтен

Email *