МАКФАКС

Меѓународен

Шпанците стрелаа за победа на Челзи

Шпанците стрелаа за победа на Челзи

Меѓународен

Лидерот во Премиерлигата, Челзи, забележа сигурна победа во рамките на 26.коло. „Сините“ со 3:1 го совладаа Свонси. Победи во саботните мечеви, покрај Челзи, запишаа Кристал Палас, ВБА и Евертон, додека

Прочитајте го целиот напис
25.02.2017

Баерн го декласира Хамбург на јубилејот на Анчелоти

Баерн го декласира Хамбург на јубилејот на Анчелоти

Меѓународен

Фудбалерите на минхенски Барен го продолжуваат маршот кон одбрана на шампионската титула, откако во 22.коло го декласираа Хамбург со 8:0. Покрај Баерн победи забележаа и најбилиските конкуренти ЛАјпциг и Борусија

Прочитајте го целиот напис
25.02.2017

Исусен тренерски тандем ќе ги предводи младите Срби на ЕП во Полска

Исусен тренерски тандем ќе ги предводи младите Срби на ЕП во Полска

Меѓународен

Младата репрезентација на Србија е единствената која нема селектор во пресрет на Европското првенство за играчи до 21 година, кое од 16. до 30.јуни ќе се одржи во Полска. Србија

Прочитајте го целиот напис
25.02.2017

Клаудио Раниери: За жал мојот сон умре

Клаудио Раниери: За жал мојот сон умре

Меѓународен

Пранешниот менаџер на Лестер, Клаудио Раниери, вели дека со отказот кој го добил умрел и неговиот сон. Италијанскиот тренер девет месеци по сензационалното освојување на титулата во Премиерлигата, во четвртокот,

Прочитајте го целиот напис
24.02.2017

ЛЕ: Јунајтед го извлече Ростов, Рома налета на Лион

ЛЕ: Јунајтед го извлече Ростов, Рома налета на Лион

Меѓународен

Олимпик Лион и Рома е најпривлечната двојка во осминафиналето во Лига Европа. Жрепката за оваа фаза која се одржа во

Прочитајте го целиот напис
24.02.2017

По сите омаловажувања Мурињо упати емотивна порака до Раниери

По сите омаловажувања Мурињо упати емотивна порака до Раниери

Меѓународен

Клаудио Раниери, во четвртокот, доби отказ на менаџерската позиција во Лестер, со кого пред неполни десет месеци го воодушеви фудбалскиот

Прочитајте го целиот напис
24.02.2017

НБА: ГС постигна 50 поени за четвртина, трипл-дабл на Леброн

НБА: ГС постигна 50 поени за четвртина, трипл-дабл на Леброн

Меѓународен

По паузата за Ол-стар викендот, во ноќта помеѓу четвртокот и петокот, продолжија возбудувањата во НБА лигата. Победи забележаа водечките екипи

Прочитајте го целиот напис
24.02.2017

ЛЕ: Германски шок за Фиорентина, испадна Тотенхем

ЛЕ: Германски шок за Фиорентина, испадна Тотенхем

Меѓународен

Фудбалрите на Борусија Менхенгладбах и Селта Виго се апсолутни херои на реванш натпреварите кои се одиграа во рамките на шеснесетинафиналето

Прочитајте го целиот напис
24.02.2017

Лестер му врачи отказ на Клаудио Раниери

Лестер му врачи отказ на Клаудио Раниери

Меѓународен

Актуелниот англиски шампион Лестер се раздели со тренерот Клаудио Раниери, човекот кој пред девет месеци на клубот му ја донесе

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

Обложувалнците на веруваат во Барселона, Баерн прв фаворит за титулата во ЛШ

Обложувалнците на веруваат во Барселона, Баерн прв фаворит за титулата во ЛШ

Меѓународен

По првите осминафинални натпревари во Лигата на шампионите, европските обложувалници, имаат нов фаворит за освојување на титулата, тоа е минхенски

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

Макфакс е-билтен

Email *