МАКФАКС

Меѓународен

Натпревари се местат и во Шпанија?

Натпревари се местат и во Шпанија?

Меѓународен

Шпанското радио „Кадена Сер“, кое вообичаено е добро информирано за случувањата во шпанскиот фудбал, тврди дека одредени мечеви во Примера и Сегунда биле наместени. Според радиото, натпреварот, кој во саботата

Прочитајте го целиот напис
30.04.2012

Адвокат по ЕП ќе поднесе оставка

Адвокат по ЕП ќе поднесе оставка

Меѓународен

Селекторот на фудбалската репрезентација на Русија, Дик Адвокат, најави дека по Европското првенство кое ќе се одржи во Полска и Украина ќе си замине од функцијата. „Точно е ќе поднесам

Прочитајте го целиот напис
30.04.2012

Градското дерби ќе го реши првакот во Премиер лигата

Градското дерби ќе го реши првакот во Премиер лигата

Меѓународен

Во понеделник, на „Итихад“ стадионот во Манчестер, градските ривали Сити и Јунајтед ќе ја бијат пресудната битка за титулата во Премиер лигата. На три кола до крајот на шампионатот во

Прочитајте го целиот напис
30.04.2012

Удинезе ја закомпликува борбата за третото место во Серија А

Удинезе ја закомпликува борбата за третото место во Серија А

Меѓународен

Екипата на Удинезе, на домашен терен, во последниот натпревар од 35. коло, го победи Лацио со 2:0 и максимално ја закомпликува борбата за третото место во Серија А. Ветеранот Ди

Прочитајте го целиот напис
30.04.2012

Барса со седумка го почести Рајо

Барса со седумка го почести Рајо

Меѓународен

Фудбалерите на Реал Мадрид направија уште еден голем чекор кон освојувањето на шампионската титула, прва по 2008 година. Реал, на

Прочитајте го целиот напис
30.04.2012

НБА: Неверојатен кам-бек на Клиперси

НБА: Неверојатен кам-бек на Клиперси

Меѓународен

Двете екипи од Лос Анџелес, Клиперси и Лејкерси, односно Сан Антонио и Бостон забележаа победи над своите противници во првите

Прочитајте го целиот напис
30.04.2012

Волшебен пресврт на ракометарите на Берлин

Волшебен пресврт на ракометарите на Берлин

Меѓународен

Германските преставници во ракометната Лига на шампиони, Берлин и Кил, изборија пласман на завршниот турнир во елитното натпреварување. Берлин направи

Прочитајте го целиот напис
29.04.2012

Стонер најбрз во Шпанија

Стонер најбрз во Шпанија

Меѓународен

Бранителот на титулата во најсилната класа во Мото ГП шампионатот, Кејси Стонер, победи на втората трка оваа сезона, која се

Прочитајте го целиот напис
29.04.2012

Дурент го урна Далас, брејк на Орландо

Дурент го урна Далас, брејк на Орландо

Меѓународен

Започна борбата за титулата во најсилната кошаркарска лига на светот, НБА. Во ноќта што измина на програмата беа четири натпревари

Прочитајте го целиот напис
29.04.2012

Ибрахимовиќ со ултиматум до Берлускони: Или јас или Гвардиола

Ибрахимовиќ со ултиматум до Берлускони: Или јас или Гвардиола

Меѓународен

Најдобриот играч на Милан, Златан Ибрахимовиќ, на Силвио Белускони му поставил ултиматум, доколку за тренер го донесе Пеп Гвардиола, пишува

Прочитајте го целиот напис
29.04.2012

Макфакс е-билтен

Email *