МАКФАКС

Меѓународен

Соиграчите спречија тепачка помеѓу Кари и Вестбрук (видео)

Соиграчите спречија тепачка помеѓу Кари и Вестбрук (видео)

Меѓународен

Голден Стејт, во НБА дербито, забележа победа над Оклахома 111:95. Кошаркарите на лидерот во лигата успеаја да го задржат Расел Вестбрук на само 15 поени. Мечот го обележа дуелот помежу

Прочитајте го целиот напис
21.03.2017

Грзиман го убедил Лаказет да дојде во Атлетико

Грзиман го убедил Лаказет да дојде во Атлетико

Меѓународен

Генералниот директор и главен акционер на Атлетико Мадрид, Мигел Анхел Хил Марин, постигнал прелиминарен договор со напаѓачот на Лион Александер Лаказет, пренесуваат шпанските медиуми. Лаказет по завршувањето на сезоната ќе

Прочитајте го целиот напис
21.03.2017

Судија од Гана казнет од ФИФА со доживотна забрана за судење

Судија од Гана казнет од ФИФА со доживотна забрана за судење

Меѓународен

Доживотна забрана за судење доби фудбалскиот судија од Гана Џозеф Лампти откако било докажано дека учествувал во местење на квалификациски натпревар за заминување на Светското првенство, објави ФИФА во понеделник.

Прочитајте го целиот напис
20.03.2017

Пике ги повика навивачите да престанат да го исвиркуваат Гомеш

Пике ги повика навивачите да престанат да го исвиркуваат Гомеш

Меѓународен

Стоперот на Барселона Џерар Пике ги повика навивачите да престанат да му свират на португалскиот фудбалер за врска Андре Гомеш(23), кој во недела го постигна првиот гол за каталонскиот клуб

Прочитајте го целиот напис
20.03.2017

Ненадејно почина капитенот на Дери Сити

Ненадејно почина капитенот на Дери Сити

Меѓународен

Капитенот на ирскиот фудбалски клуб Дери Сири Рајан МекБрид, ненадејно почина на 27 годишна возраст, објави Ирскиот фудбалски сојуз. МекБрид

Прочитајте го целиот напис
20.03.2017

Чеферин: Регионалната лига би била смрт за фудбалот во малите држави

Чеферин: Регионалната лига би била смрт за фудбалот во малите држави

Меѓународен

Претседателот на УЕФА Алаксандар Чеферин во интервју за New York Times, рекол дека регионалната лига би преставувала „смрт за фудбалот

Прочитајте го целиот напис
20.03.2017

Барса ја победи Валенсија, Атлетико сигурен против Севилја

Барса ја победи Валенсија, Атлетико сигурен против Севилја

Меѓународен

Барселона славеше над Валенсија 4:2, во 28.коло и го задржа чекорот со Реал во шампионската трка, додека Атлетико во дербито

Прочитајте го целиот напис
19.03.2017

АБА: Црвена звезда лесно со Будуќност

АБА: Црвена звезда лесно со Будуќност

Меѓународен

Кошаркарите на Црвена звезда водат со 1:0 против Будуќност во полуфиналната серија во АБА лигата. Бранителот на титулата, на домашен

Прочитајте го целиот напис
19.03.2017

Реми во дербито на „Итихад“

Реми во дербито на „Итихад“

Меѓународен

Манчестер Сити и Ливерпул одиграа 1:1 во дерби мечот од 29.коло во Премиерлигата, додека Тотенхем славеше над Саутемптон 2:1 и

Прочитајте го целиот напис
19.03.2017

Јувентус ја победи Сампдорија, но го загуби Дибала

Јувентус ја победи Сампдорија, но го загуби Дибала

Меѓународен

Фудбалерите на Јувентус ја победија Сампдорија во Џенова 1:0 и ја задржаа убедливата предноста на табелата и по 29.коло во

Прочитајте го целиот напис
19.03.2017

Макфакс е-билтен

Email *