МАКФАКС

Меѓународен

Тежок пораз на Кливленд во ЛА

Тежок пораз на Кливленд во ЛА

Меѓународен

Само Голден Стејт успеа да победи во НБА лигата од водечките три екипи на табелата. Вориорси славеа над Милвоки, додека Сан Антонио загуби од Мемфис, а Кливленд беше декласиран од

Прочитајте го целиот напис
19.03.2017

Реал го преживеа гостувањето на Сан Мамеш

Реал го преживеа гостувањето на Сан Мамеш

Меѓународен

Реал го продолжува походот кон шампионската титула, која би била прва по пауза од пет години, откако во 28.коло славеше на Сан Мамеш во Билбао со 1:2. Реал не блескаше

Прочитајте го целиот напис
18.03.2017

Кејхил го доближи Челзи до титулата, Лестер во победничка серија

Кејхил го доближи Челзи до титулата, Лестер во победничка серија

Меѓународен

Лидерот во Премиерлигата, Челзи, забележа драматична победа на „Британија“ стадионот во Стоук и по ова 29.коло нќе има двоцифрена предноста на табелата во однос на најблиските конкуренти. Победа во 29.коло

Прочитајте го целиот напис
18.03.2017

Трипл-даблот на Харден недоволен за триумф во Њу Орлеанс

Трипл-даблот на Харден недоволен за триумф во Њу Орлеанс

Меѓународен

Екипата на Њу Орлеанс славеше против Хјустон во најинтересниот натпревар кој се одигра изминатата ноќ во НБА лигата. Без Демаркус Казинс, Њу Орлеанс му дозволи на Џејмс Харден да игра,

Прочитајте го целиот напис
18.03.2017

Порази на водечките три тима во Евролигата

Порази на водечките три тима во Евролигата

Меѓународен

Водечките три екипи во Евролигата забележаа порази во 26.коло, додека петте тима кои се борат за пласмна во четвртфиналето запишаа

Прочитајте го целиот напис
18.03.2017

ЛШ нуди две „страшни“ пресметки, Атлетико фаворит против Лестер

ЛШ нуди две „страшни“ пресметки, Атлетико фаворит против Лестер

Меѓународен

Дуелите на европските фудбалски великани Баерн Минахен и Реал Мадрид, односно Јувентус и Барселона предизвикуваат најголемо внимание во четвртфиналната фаза,

Прочитајте го целиот напис
17.03.2017

Извлечени се четвртфиналните двојки во Лига Европа

Извлечени се четвртфиналните двојки во Лига Европа

Меѓународен

УЕФА, во своето седиште во швајраскиот град Нион, во петокот, со жрепка ги одреди четвртфиналните двојки во Лига Европа. Манчестер

Прочитајте го целиот напис
17.03.2017

ЛШ: Реал оди во Минхен, Барса во Торино

ЛШ: Реал оди во Минхен, Барса во Торино

Меѓународен

Во седиштето на УЕФА во Нион, Швајцарија, точно на пладне беа извлечени четвртфиналните двојки во Лигата на шампионите. Дербито на

Прочитајте го целиот напис
17.03.2017

Реал најде замена за Пепе, ќе плати 30 млн. евра за Монтеиро од Порто

Реал најде замена за Пепе, ќе плати 30 млн. евра за Монтеиро од Порто

Меѓународен

Дефанзивецот на Реал Мадрид, Пепе, пред извесно време соопшти дека по завршувањето на сезоната ќе го напушти клубот и ќе

Прочитајте го целиот напис
17.03.2017

Мурињо: В недела ќе губиме, имаме многу непријатели

Мурињо: В недела ќе губиме, имаме многу непријатели

Меѓународен

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, по победата над Ростов (1:0) и пласманот во четвртфиналето во Лига Европа, жалејќи се

Прочитајте го целиот напис
17.03.2017

Макфакс е-билтен

Email *