МАКФАКС

Спорт

Прва „бомба“за преодниот рок, Монако го договори трансферот на Тилеманс

Прва „бомба“за преодниот рок, Монако го договори трансферот на Тилеманс

Daily news

Монако го оствари најголемиот клупски успех во последните 13 години, со пласманот во полуфиналето во Лигата на шампионите, а во петокот клубот го договори првото засилување за новата сезона. Белгиецот,

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Кениец и Србинка победници на Белградскиот маратон

Кениец и Србинка победници на Белградскиот маратон

Daily news

Кениецот Стивен Кипнгетич Катам и Србинката Оливера Јевтиќ победија на 30-то издание на маратонската трка во Белград. Кениецот Катам, патеката долга 42 километри и 195 метри ја мина со време

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Меморијален меѓународен турнир во борење „Љупче Црвенкоски – Црвенио“

Меморијален меѓународен турнир во борење „Љупче Црвенкоски – Црвенио“

Daily news

Во чест на прерано починатиот член на боречкиот клуб „7 Мај – Леов“ од Прилеп, Љупче Црвенкоски – Црвенио, денеска во спортската сала на ООУ „Добре Јованоски“, овој боречки клуб

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Ѓорческа ја освои титулата во двојки, во Кјасо

Ѓорческа ја освои титулата во двојки, во Кјасо

Daily news

Најдобрата македонска тенисерка, Лина Ѓорческа, заедно со Бугарката Александрина Најденова, ја освои титулата во двојки на ИТФ фјучерс турнирот во Кјасо, Швајцарија. Горческа и Најденова, во саботата, по голема борба

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Загина поранешниот победник на Џиро д’Италија, Микеле Скарпони

Загина поранешниот победник на Џиро д’Италија, Микеле Скарпони

Daily news

Италијанскиот велосипедист и поранешен победник на една од најпрестижните трки во светот, Џиро д’Италија, Микеле Скарпони (37), загинал во сообраќајна

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Обвинет за расизам: Настасе ја коментираше бременоста на Серена Вилијамс

Обвинет за расизам: Настасе ја коментираше бременоста на Серена Вилијамс

Daily news

Селекторот на Фед репрезентацијата на Романија, Илие Настасе, предизвика расистички скандал, а неговиот коментар е поврзан со Серена Вилијамс. На

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Брејкови на Бостон и ЛА Клиперс, Вестбрук го доби дуелот со Харден

Брејкови на Бостон и ЛА Клиперс, Вестбрук го доби дуелот со Харден

Daily news

Оклахома и Бостон го намалија резултатот во конференциските четвртфиналиња против Хјустон, односно Чикаго, на 1:2, додека ЛА Клиперс ја вратија

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Вардар од Фленсбург гледа кон Келн

Вардар од Фленсбург гледа кон Келн

Daily news

Два натпревари ги делат ракометарите на Вардар од пласман на завршниот турнир во Лигата на шампионите. Последната пречка на патот

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Дарушафака го изненади Реал

Дарушафака го изненади Реал

Daily news

Дарушафака го заокружи успешниот ден на турските тимови во Евролигата, откако во вториот меч од четвртфиналната серија со Реал, победи

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

Хофенхајм во последната минута се спаси од пораз во Келн

Хофенхајм во последната минута се спаси од пораз во Келн

Daily news

Хофенхајм извлече бод во Келн, во првиот натпревар од 30.коло, во германската Бундеслига. Келн против Хофенхајм водеше од 58.минута со

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

Макфакс е-билтен

Email *