МАКФАКС

Спорт

Почнува првото коло од Лигата на Шампиони

Почнува првото коло од Лигата на Шампиони

Спорт

Лигата на шампиони денес започнува со натпреварите од првите четири групи. Новата сезона од Лигата на шампионите започнува денес а за престижниот трофеј ќе се натпреваруваат 32 тима.Челзи повторно ќе

Прочитајте го целиот напис
15.09.2009

Аргентинецот Дел Потро победник на US Open

Аргентинецот Дел Потро победник на US Open

Спорт

Аргентинецот Хуан Мартин Дел Потро е победник на овогодишното Отворено првенство на Соединетите Американски Држави (US Open) Аргентинецот Хуан Мартин Дел Потро е победник на овогодишното Отворено првенство на Соединетите

Прочитајте го целиот напис
15.09.2009

Кладилници-Барселона и Реал Мадрид најголеми фаворити за европската круна

Кладилници-Барселона и Реал Мадрид најголеми фаворити за европската круна

Спорт

Водечките британски кладилници ги гледаат шпанските фудбалски великани Барселона и Реал Мадрид како најголеми фаворити Водечките британски кладилници ги гледаат шпанските фудбалски великани Барселона и Реал Мадрид како најголеми фаворити

Прочитајте го целиот напис
15.09.2009

Хуан Мартин Дел Потро го освои УС Опен

Хуан Мартин Дел Потро го освои УС Опен

Спорт

Шестопласираниот Хуан Мартин Дел Потро го освои УС Опен откако во вчерашното драматично финале го победи фаворитот Роџер Федерер. Хуан Мартин ја освои првата гренд слем титула во својата кариера

Прочитајте го целиот напис
15.09.2009

Реднап: Не смеете да ги отпишете Јунајтед !

Реднап: Не смеете да ги отпишете Јунајтед !

Спорт

Менаџерот на Тотенхем Хари Редбап најавува дека Шампионот на Англија нема така лесно да се откаѓе од борбата за титулата

Прочитајте го целиот напис
14.09.2009

Рибери навестува нов договор со Баерн

Рибери навестува нов договор со Баерн

Спорт

Франк Рибери навестува дека е можно да стави потпис на нов договор со екипата на Реал Мадрид. Се чинеше дека

Прочитајте го целиот напис
14.09.2009

Ким Клајстерс го освои УС Опен

Ким Клајстерс го освои УС Опен

Спорт

Белгијката Ким Клајстерс го освои овогодинешниот гренд слем турнир во Њујорк. Ким Клајстерс стана првата жена во историјата на Ус

Прочитајте го целиот напис
14.09.2009

Македонија ја победи Германија

Македонија ја победи Германија

Спорт

Македонската кошаркарска репрезентација ја победи репрезентацијата на Германијасо резултат од 86:75 на вчерашниот натпревар од Европското првенство во Полска. Македонија

Прочитајте го целиот напис
14.09.2009

Форца Волеј домаќин на Балкански клупски куп

Форца Волеј домаќин на Балкански клупски куп

Спорт

Одбојкарскиот шампион на Македонија во женска конкуренција, Форца Волеј викендов во малата сала во спортскиот центар “Борис Трајковски” во Скопје

Прочитајте го целиот напис
11.09.2009

Хјуз верува во „неговиот“ Сити

Хјуз верува во „неговиот“ Сити

Спорт

Менаџерот на Манчестер Сити Марк Хјуз најавува дека заедно со неговите фудбалери ќе успеат да влезат во големата четворка на

Прочитајте го целиот напис
10.09.2009

Макфакс е-билтен

Email *