МАКФАКС

Спорт

Џикиќ на раководството на Партизан му ја понудил оставката

Џикиќ на раководството на Партизан му ја понудил оставката

Daily news

Актуелниот тренер на кошаркарите на Партизан и поранешен селектор на репрезентацијата на Македонија, Александар Џикиќ, на клупското раководство му ја понудил оставката откако имал непријатна расправија со капитенот на екипата

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Проектил на Матиќ, Челзи финалист во ФА купот (Видео)

Проектил на Матиќ, Челзи финалист во ФА купот (Видео)

Daily news

Челзи е првиот финалист во Фа купот, откако во полуфиналето одиграно на Вембли, го победи Тотенхем со 4:2 (2:1). Полуфиналето во кое играа екипите кои се борат за титулата во

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Значајни победи за Хал и Свонси, Мидлзброу продолжи да тоне

Значајни победи за Хал и Свонси, Мидлзброу продолжи да тоне

Daily news

Фудбалерите на Хал и Свонси забележаа значајни победи во борбата за опстанок во Премиер лигата, додека Мидлзброу направи уште еден чекор кон Втората лига. Во 34.коло, Хал го победи Вотфорд

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Арпад Велики го трасира вардаровиот пат кон Келн

Арпад Велики го трасира вардаровиот пат кон Келн

Daily news

Вардар, со брилијантниот Арпад Штербик, победи во Фленсбург 26:24 (15:9) и направи голем чекор кон пласман на завршниот турнир во Лигата на шампионите. Арпад Штербик и гранитната одбрана (комбинирана 6-0

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Баерн ремизираше со Мајнц, Крузе четиркратен стрелц во Инголштат

Баерн ремизираше со Мајнц, Крузе четиркратен стрелц во Инголштат

Daily news

Минхенски Баерн не успеа да го победи Мајнц во 30.коло, во Бундеслигата. Ова е второ реми по ред на Баварците

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Судијата го оштети Гофан, Надал 11-ти пат финалист во Монте Карло

Судијата го оштети Гофан, Надал 11-ти пат финалист во Монте Карло

Daily news

Шпанците Рафаел Надал и Алберт Рамос-Вињолас ќе играат во финалето на Мастерс турнирот во Монте Карло. Надал, со мала помош

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Нов ракометен клуб “Солидарност 1978”

Нов ракометен клуб “Солидарност 1978”

Daily news

Во спортската сала “Крсте Мисирков” во населбата Ченто се одржа промоција на новиот ракометен клуб “Солидарност 1978”. Пред присутните гости

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Ивановски победи на полумаратонот во Белград

Ивановски победи на полумаратонот во Белград

Daily news

Македонецот Дарио Ивановски надмоќно победи на полумаратонската трка, која во саботата, се одржа во склоп на 30-от Белградски маратон. Ивановски,

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Прва „бомба“за преодниот рок, Монако го договори трансферот на Тилеманс

Прва „бомба“за преодниот рок, Монако го договори трансферот на Тилеманс

Daily news

Монако го оствари најголемиот клупски успех во последните 13 години, со пласманот во полуфиналето во Лигата на шампионите, а во

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Кениец и Србинка победници на Белградскиот маратон

Кениец и Србинка победници на Белградскиот маратон

Daily news

Кениецот Стивен Кипнгетич Катам и Србинката Оливера Јевтиќ победија на 30-то издание на маратонската трка во Белград. Кениецот Катам, патеката

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Макфакс е-билтен

Email *