МАКФАКС

Популарно

Ѓоковиќ се враќа за Мастерсот во Монте Карло

Ѓоковиќ се враќа за Мастерсот во Монте Карло

Популарно

Српскиот тенисер Новак Ѓоковиќ кој се рехабилитира од повредата на лактот, на тениските терени ќе се врати за егзибицијата во Монте Карло, која му претходи на Мастерс турнирот кој се

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

Хамилтон: Ферари е фаворит; Фетел: Не, вие сте фаворити

Хамилтон: Ферари е фаворит; Фетел: Не, вие сте фаворити

Популарно

Возачот на Мерцедес, Луис Хамилтон, оценил дека Ферари е фаворит за титулата во новата сезона во Формула 1, кој ќе започне в недела со трката за Големата награда на Австралија.

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

Борозан и Симиќ нема повеќе да играат за Црна Гора, добиле понуди од други репрезентации

Борозан и Симиќ нема повеќе да играат за Црна Гора, добиле понуди од други репрезентации

Популарно

Најдобрите црногорски ракометари, Вуко Борозан и Небојша Симиќ го известиле Ракометниот сојуз на Црна Гора дека повеќе нема да настапуваат за репрезентацијата. Борозан и Симиќ се решиле на ваков чекор

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

Долга пауза за Монфилс

Долга пауза за Монфилс

Популарно

Гаел Монфилс, кој во моментов е 11-ти на АТП листата, поради повреда подолг период ќе отсуствува од тениските терени. Еден од најатрактивните тенисери на денешницата, 30-годишниот Монфилс, објави дека има

Прочитајте го целиот напис
21.03.2017

Завршниот турнир во СЕХА ќе се игра во Белорусија

Завршниот турнир во СЕХА ќе се игра во Белорусија

Популарно

СЕХА лигата потврди дека завршниот турнир во регионалното натпреварување ќе го организира Мешков Брест. Турнирот ќе се игра во Брест,

Прочитајте го целиот напис
20.03.2017

АТП: Мари ја зголеми предноста над Ѓоковиќ

АТП: Мари ја зголеми предноста над Ѓоковиќ

Популарно

По завршувањето на Мастерсот во Индијан Велс, Енди Мари ја зголеми разликата во однос на Новак Ѓоковиќ на чело на

Прочитајте го целиот напис
20.03.2017

Федерер преку Вавринка до титулата во Индијан Велс

Федерер преку Вавринка до титулата во Индијан Велс

Популарно

Роџер Федерер ја освои титулата на Мастерс турнирот во Индијан Велс. Швајцарецот до петтата титула во кариерата на овој Мастерс

Прочитајте го целиот напис
20.03.2017

Веснина го освои Индијан Велс

Веснина го освои Индијан Велс

Популарно

Елена Веснина ја освои титулата на Мастерс турнирот во Индијан Велс. Веснина по речиси три часа голема борба ја победи

Прочитајте го целиот напис
19.03.2017

Ѓоковиќ потврди дека нема да игра во Мајами

Ѓоковиќ потврди дека нема да игра во Мајами

Популарно

Новак Ѓоковиќ се повлече од Мастерс турнирот во Мајами поради повреда на лактот на десната рака. Српскиот тенисер на својата

Прочитајте го целиот напис
19.03.2017

Червар на промоцијата во Загреб: Го прифаќам предизвикот, сакам да се докажувам

Червар на промоцијата во Загреб: Го прифаќам предизвикот, сакам да се докажувам

Популарно

Лино Червар, во саботата, ја имаше официјалната промоција во нов селектор на ракометната репрезентација на Хрватска. Червар, по седум години

Прочитајте го целиот напис
18.03.2017
1 2 3 376

Макфакс е-билтен

Email *