МАКФАКС

Популарно

Барселона на минус два пред реваншот со Кил

Барселона на минус два пред реваншот со Кил

Daily news

Кил го добри првиот четвртфинален дуел против Барселона 28:26, додека ПСЖ победи во Унгарија кај Пик Сегед 30:27 и со голема веројатност одбезбеди пласман на завршниот турнир во ракометната Лига

Прочитајте го целиот напис
23.04.2017

Историски успех на Надал, прв кој освоил двоцифрен број на титули на еден турнир

Историски успех на Надал, прв кој освоил двоцифрен број на титули на еден турнир

Daily news

Рафаел Надал ја освои титулата на Мастерсот во Монте Карло. Тој во два сета 6:1, 6:3 беше подобар од Алберт Рамос-Вињолас. Шпанецот Рафаел Надал испиша историја на современиот тенис, тој

Прочитајте го целиот напис
23.04.2017

ММА спектакл во Нови Сад се претворил во општа тепачка (видео)

ММА спектакл во Нови Сад се претворил во општа тепачка  (видео)

Daily news

Општа тепачка се случила во петокот вечерта во Нови Сад, по мечот на ММА борците Васо Бакочевиќ од Црна Гора и српскиот борец Стефан. Борбата на овие двајца, најавувана како

Прочитајте го целиот напис
23.04.2017

Судијата го оштети Гофан, Надал 11-ти пат финалист во Монте Карло

Судијата го оштети Гофан, Надал 11-ти пат финалист во Монте Карло

Daily news

Шпанците Рафаел Надал и Алберт Рамос-Вињолас ќе играат во финалето на Мастерс турнирот во Монте Карло. Надал, со мала помош на судијата се пласира во своето 11-то финале во Монте

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Кениец и Србинка победници на Белградскиот маратон

Кениец и Србинка победници на Белградскиот маратон

Daily news

Кениецот Стивен Кипнгетич Катам и Србинката Оливера Јевтиќ победија на 30-то издание на маратонската трка во Белград. Кениецот Катам, патеката

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Загина поранешниот победник на Џиро д’Италија, Микеле Скарпони

Загина поранешниот победник на Џиро д’Италија, Микеле Скарпони

Daily news

Италијанскиот велосипедист и поранешен победник на една од најпрестижните трки во светот, Џиро д’Италија, Микеле Скарпони (37), загинал во сообраќајна

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Обвинет за расизам: Настасе ја коментираше бременоста на Серена Вилијамс

Обвинет за расизам: Настасе ја коментираше бременоста на Серена Вилијамс

Daily news

Селекторот на Фед репрезентацијата на Романија, Илие Настасе, предизвика расистички скандал, а неговиот коментар е поврзан со Серена Вилијамс. На

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Нова сензација во Монте Карло, Гофан го елиминира Ѓоковиќ

Нова сензација во Монте Карло, Гофан го елиминира Ѓоковиќ

Daily news

Давид Гофан на Мастерсот во Монте Карло ја забележа најголемата победа во кариерата, откако во четвртфиналето славеше над Новак Ѓоковиќ

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

Ѓоковиќ „преживеа“ против Карењо-Буста

Ѓоковиќ „преживеа“ против Карењо-Буста

Daily news

Новак Ѓоковиќ одигра уште еден тежок меч на Мастерсот во Монте Карло, меч преполн со осцилации, но на крајот успа

Прочитајте го целиот напис
20.04.2017

Загина Џермејн Мејсон, носител на сребрен медал од ОИ во Пекинг

Загина Џермејн Мејсон, носител на сребрен медал од ОИ во Пекинг

Daily news

Освојувачот на сребрениот медал, во дисциплината скок во височина, на Олимписките игри во Пекинг, Јамајканецот со британски пасош, Џермејн Мејсон

Прочитајте го целиот напис
20.04.2017
1 2 3 382

Макфакс е-билтен

Email *