МАКФАКС

Популарно

Судијата го оштети Гофан, Надал 11-ти пат финалист во Монте Карло

Судијата го оштети Гофан, Надал 11-ти пат финалист во Монте Карло

Daily news

Шпанците Рафаел Надал и Алберт Рамос-Вињолас ќе играат во финалето на Мастерс турнирот во Монте Карло. Надал, со мала помош на судијата се пласира во своето 11-то финале во Монте

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Кениец и Србинка победници на Белградскиот маратон

Кениец и Србинка победници на Белградскиот маратон

Daily news

Кениецот Стивен Кипнгетич Катам и Србинката Оливера Јевтиќ победија на 30-то издание на маратонската трка во Белград. Кениецот Катам, патеката долга 42 километри и 195 метри ја мина со време

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Загина поранешниот победник на Џиро д’Италија, Микеле Скарпони

Загина поранешниот победник на Џиро д’Италија, Микеле Скарпони

Daily news

Италијанскиот велосипедист и поранешен победник на една од најпрестижните трки во светот, Џиро д’Италија, Микеле Скарпони (37), загинал во сообраќајна несреќа во Филотрано, во италијанскиот регион Анкона. Скарпони загинал за

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Обвинет за расизам: Настасе ја коментираше бременоста на Серена Вилијамс

Обвинет за расизам: Настасе ја коментираше бременоста на Серена Вилијамс

Daily news

Селекторот на Фед репрезентацијата на Романија, Илие Настасе, предизвика расистички скандал, а неговиот коментар е поврзан со Серена Вилијамс. На прес конференцијата по жрепката за дуелите со Велика Британија во

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Нова сензација во Монте Карло, Гофан го елиминира Ѓоковиќ

Нова сензација во Монте Карло, Гофан го елиминира Ѓоковиќ

Daily news

Давид Гофан на Мастерсот во Монте Карло ја забележа најголемата победа во кариерата, откако во четвртфиналето славеше над Новак Ѓоковиќ

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

Ѓоковиќ „преживеа“ против Карењо-Буста

Ѓоковиќ „преживеа“ против Карењо-Буста

Daily news

Новак Ѓоковиќ одигра уште еден тежок меч на Мастерсот во Монте Карло, меч преполн со осцилации, но на крајот успа

Прочитајте го целиот напис
20.04.2017

Загина Џермејн Мејсон, носител на сребрен медал од ОИ во Пекинг

Загина Џермејн Мејсон, носител на сребрен медал од ОИ во Пекинг

Daily news

Освојувачот на сребрениот медал, во дисциплината скок во височина, на Олимписките игри во Пекинг, Јамајканецот со британски пасош, Џермејн Мејсон

Прочитајте го целиот напис
20.04.2017

Хорор во Формула 4, на тинејџер му се ампутирани нозете (Видео)

Хорор во Формула 4, на тинејџер му се ампутирани нозете (Видео)

Daily news

Младиот возач во Формула 4, Били Монгер (17) доживеа страотна несреќа на патеката Донингтон парк. По несреќата лекарите морале да

Прочитајте го целиот напис
20.04.2017

Нова сензација во Монте Карло, елиминиран и Вавринка

Нова сензација во Монте Карло, елиминиран и Вавринка

Daily news

Откако Енди Мари го заврши својот настап на Мастерсот во Монтер Карло, по поразот од Шпанецот Алберт Рамос-Вињолас, нова сензација

Прочитајте го целиот напис
20.04.2017

Рамос го елиминира Мари од Мастерсот во Монте Карло

Рамос го елиминира Мари од Мастерсот во Монте Карло

Daily news

Шпанецот Алберт Рамос-Вињолас ја забележа најголемата победа во кариерата, откако на Мастерсот во Монте Карло, во третото коло го порази

Прочитајте го целиот напис
20.04.2017
1 2 3 382

Макфакс е-билтен

Email *