МАКФАКС

Популарно

Ѓоковиќ потврди дека нема да игра во Мајами

Ѓоковиќ потврди дека нема да игра во Мајами

Популарно

Новак Ѓоковиќ се повлече од Мастерс турнирот во Мајами поради повреда на лактот на десната рака. Српскиот тенисер на својата официјална интернет страница објави дека поради повреда прв пат по

Прочитајте го целиот напис
19.03.2017

Червар на промоцијата во Загреб: Го прифаќам предизвикот, сакам да се докажувам

Червар на промоцијата во Загреб: Го прифаќам предизвикот, сакам да се докажувам

Популарно

Лино Червар, во саботата, ја имаше официјалната промоција во нов селектор на ракометната репрезентација на Хрватска. Червар, по седум години се врати во хравстскиот ракомет, а со Ракометниот сојуз на

Прочитајте го целиот напис
18.03.2017

Ѓоковиќ поради повреда нема да игра на Мастерсот во Мајами?

Ѓоковиќ поради повреда нема да игра на Мастерсот во Мајами?

Популарно

Новак Ѓоковиќ поради повреда најверојатно ќе го рпопушти Мастерс турнирот во Мајами, на кој во последните три години ја освојуваше титулата. Француската новинарка Карол Бушар ја пренесе информацијата дека поради

Прочитајте го целиот напис
18.03.2017

Прво Мастерс полуфиналe за Сок

Прво Мастерс полуфиналe за Сок

Популарно

Американскиот тенисер Џек Сок ќе му биде противник на Роџер Федерер во полуфиналето на Мастерс турнирот во Индијан Велс. Сок во последното четвртфинале славеше против петтиот фаворит Кеи Нишикори. Најдобриот

Прочитајте го целиот напис
18.03.2017

Индијан Велс: Кирјос без борба му го предаде мечот на Федерер

Индијан Велс: Кирјос без борба му го предаде мечот на Федерер

Популарно

Австралискиот тенисер, Ник Кирјос, нема да настапи во полуфиналето на Мастерс турнирот во Индијан Велс, што значи дека неговиот противник

Прочитајте го целиот напис
17.03.2017

Вавринка и Карењо-Буста полуфиналиси во Индијан Велс

Вавринка и Карењо-Буста полуфиналиси во Индијан Велс

Популарно

Швајцарецот Стан Вавринка и Шпанецот Пабло Карењо-Буста ја формираа првата полуфинална двојка на Мастерсот во Индијан Велс. Третиот носител на

Прочитајте го целиот напис
17.03.2017

ИХФ: Никола Карабатиќ и Кристина Неагу најдобри во 2016

ИХФ: Никола Карабатиќ и Кристина Неагу најдобри во 2016

Популарно

Репрезентативецот на Франција и играч на ПСЖ, Никола Карабатиќ, односно романската репрезентативка која го носи дресот на Будуќност, Кристина Неагу

Прочитајте го целиот напис
16.03.2017

Кирјос повторно кобен за Ѓоковиќ, Федерер го доби дербито со Надал

Кирјос повторно кобен за Ѓоковиќ, Федерер го доби дербито со Надал

Билтен

Роџер Федерер ќе игра во полуфиналето на Мастерсот во Индијан Велс, откако славеше во тенискиот класик против Рафаел Надал. Првиот

Прочитајте го целиот напис
16.03.2017

Ѓоковиќ успешен против Делпо, Федерер избори дуел со Надал

Ѓоковиќ успешен против Делпо, Федерер избори дуел со Надал

Популарно

Новак Ѓоковиќ го доби осминафиналното дерби против Хуан Мартин дел Потро на Мастерсот во Индијан Велс и избори меч со

Прочитајте го целиот напис
15.03.2017

Индијан Велс: Трае сонот на Лајовиќ и Нишиока

Индијан Велс: Трае сонот на Лајовиќ и Нишиока

Популарно

Србинот Лајовиќ и Јапонецот Нишиока се пласираа во осминафиналето на Мастерс турнирот во Индијан Велс, со што ги постигнаа најдобрите

Прочитајте го целиот напис
14.03.2017

Макфакс е-билтен

Email *