МАКФАКС

Во Србија запленет тон сканк

Во Србија запленет тон сканк
20.03.2017, 11:14

 

Во недела кон понеделник во соседна Србија, била запленета еден тон од дрогата сканк, соопшто министерот за внатрешни работи на оваа земја, Небојша Стефановиќ.

Според него ова е рекордна количина запленета друга не само во Србија туку и во регионот.

„Со сериозна и напорна работа на луѓето од управат за криминалистичка полиција на подрачјето меѓу Нови Сад и Бачка Паланка, заробена е криминална група која превезувала дрога“, вели Стефановиќ за Танјуг.

Дригата била најдена во шуплините на возилата, како и во некои хангари. /крај/т/бб

Поврзани написи

Макфакс е-билтен

Email *