МАКФАКС

Европа

Маж со нож уапсен на железничка станица во Париз

Маж со нож уапсен на железничка станица во Париз

Daily news

Париската полиција уапси во сабота попладне на железничка станица во Париз маж што носи нож со кој се упатил кон полицајците. „Еден маж со нож влезе на станицата, на него

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Европската унија ќе ги прекине преговорите со Турција?

Европската унија ќе ги прекине преговорите со Турција?

Daily news

За навременото прекинување на договорите меѓу Европската Унија и Турција ќе се разговара на состанокот на министрите за надворешни работи кој ќе се одржи следната недела во Малта. Придонес за

Прочитајте го целиот напис
22.04.2017

Убиениот полицаец бил борец за геј права

Убиениот полицаец бил борец за геј права

Daily news

Хавиер Жугел, полицаецот убиен во последниот терористички напад во Париз, два дена пред изборите, бил борец за геј правата. Тој бил меѓу полицајците што одговориле на терористичкиот напад во концертната

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

Ле Пен очекува нов напад пред изборите в недела

Ле Пен очекува нов напад пред изборите в недела

Daily news

Претседателскиот кандидат Марин Ле Пен изјави дека се плаши од нов терористички напад во Франција “во наредните денови”. “Да, верувам дека може да има друг напад пред првиот круг од

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

Трамп: На Французите им е доста!

Трамп: На Французите им е доста!

Daily news

Американскиот претседател Доналд Трамп предвиде дека последниот смртоносен напад во Париз во кој беше убиен еден полицаец ќе има “големо

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

Вонредна вест од Германија: Истрели и заложници во банка!?

Вонредна вест од Германија: Истрели и заложници во банка!?

Daily news

  Вооружен маж изврши напад врз филијала на банка во јужниот германски град Валдсхут, Баден-Виртемберг, соопшти интернет изданието на списанието

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

Непознато маж убило две лица на ФСБ

Непознато маж убило две лица на ФСБ

Daily news

  Непознато лице пукало во зграда на Федералната служба за безбедност на Русија. Во сериозниот инцидент загинале две лица. Настанот

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

Францускиот министер за внатрешни работи го потврди одржувањето на претседателските избори во неделата

Францускиот министер за внатрешни работи го потврди одржувањето на претседателските избори во неделата

Daily news

  Во позадината на терористичкиот напад во Париз министерот за внатрешни работи на Франција, Бернар Казнов, изјави дека ништо нема

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

Рим побара од Анкара ослободување на притворениот италијански новинар

Рим побара од Анкара ослободување на притворениот италијански новинар

Daily news

  Министерот за надворешни работи на Италија Анџелина Алфано го повика турскиот колега Мевлут Чавушоглу да побара ослободување на новинарот

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

Вториот напаѓач од Париз ѝ се предал на белгиската полиција

Вториот напаѓач од Париз ѝ се предал на белгиската полиција

Daily news

Осомничениот по кого трагаа француските власти, поради терористичкиот напад во кој е убиен еден полицаец во Париз, ѝ се предал

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

Макфакс е-билтен

Email *