МАКФАКС

Регион

Хан: Состојбата на Западен Балкан и натаму е кревка, но патот кон ЕУ ќе биде потврден

Хан: Состојбата на Западен Балкан и натаму е кревка, но патот кон ЕУ ќе биде потврден

Регион

  Сите мораме да бидеме свесни дека состојбата на Западен Балкан и натаму е кревка, но лидерите на ЕУ во март ќе го потврдат патот на регионот во ЕУ, изјавил

Прочитајте го целиот напис
27.02.2017

Вучиќ: Никој не може да го сопре српското срце да чука за Косово

Вучиќ: Никој не може да го сопре српското срце да чука за Косово

Регион

  Србија ни после сето она што и беше направено не е уништена, нити после сето она што и беше одземено не пропадна, нити после толку газење не е понижена,

Прочитајте го целиот напис
27.02.2017

Во сообраќајка предизвика од син на грчки милионер четири жртви (ВИДЕО)

Во сообраќајка предизвика од син на грчки милионер четири жртви (ВИДЕО)

Регион

Во тешката сообраќајна несреќа во којашто загинал и најверојатно ја предизвикал синот на еден од најголемите грчки бизнисмени, кога автомобил „порше“ со голема брзина удри во паркирана „хонда сивик“, загинаа

Прочитајте го целиот напис
27.02.2017

Србија отвори две нови поглавја од преговорите со ЕУ

Србија отвори две нови поглавја од преговорите со ЕУ

Регион

  Србија отвори две нови поглавја од преговорите со ЕУ, односно поглавјата 20 и 26, кои се однесуваат на претприемништвото и индустриската политика и културата и образованието, пренесуваат српските медиуми.

Прочитајте го целиот напис
27.02.2017

Откриени 900 килограми дрога на албанското крајбрежје

Откриени 900 килограми дрога на албанското крајбрежје

Регион

  Албанската полиција во понеделниот утрото откри и заплени 900 килограми дрога во близина на Валона, на познатата плажа Зврнец.

Прочитајте го целиот напис
27.02.2017

Во 2017-та во Србија нема да има вонредни парламентарни избори

Во 2017-та во Србија нема да има вонредни парламентарни избори

Регион

Вонредни парламентарни избори во Србија оваа годна нема да има, пишуваа во неделата вечерта електронските медиуми во Белград.   Српскиот

Прочитајте го целиот напис
26.02.2017

Турција изгради 290 км ѕид на границата со Сирија

Турција изгради 290 км ѕид на границата со Сирија

Вести

Турција веќе ги изгради 290 од 511 планираните километри ѕид по должината на својата граница со Сирија, известија во неделата

Прочитајте го целиот напис
26.02.2017

Руски агенти главни осомничени за обид за државен удар во Црна Гора

Руски агенти главни осомничени за обид за државен удар во Црна Гора

Регион

Рускиот државјанин Едуард Шишмаков и Владимир Попов, се осомничени за организирање терористички активности во Црна Гора и создавање криминална организација,

Прочитајте го целиот напис
26.02.2017

За осум месеци спречен илегален влез на околу 7.500 мигранти во Србија

За осум месеци спречен илегален влез на околу 7.500 мигранти во Србија

Регион

Изминатите неколку месеци е спречено илегалното влегување на околу 7.500 имигранти на територијата на Србија, изјави во неделата српскиот министер

Прочитајте го целиот напис
26.02.2017

Лидерот на албанската опозиција обвинет за насилство и повици на војна

Лидерот на албанската опозиција обвинет за насилство и повици на војна

Регион

  Протестите на опозицијата во Албанија продолжуваат, а   претседателот на Демократската партија Лулзим Баша  е обвинет за поттикнување на насилство

Прочитајте го целиот напис
25.02.2017

Макфакс е-билтен

Email *