МАКФАКС

Регион

Аеродромот во Истанбул започна со примената на мерките во врска со електронската опрема

Аеродромот во Истанбул започна со примената на мерките во врска со електронската опрема

Регион

Забраната на поголеми електронски уреди на летовите за САД во сабота започна да се спроведува во главниот турски аеродром во Истанбул, објавија тамошните медиуми. Со оваа забрана на патниците не

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

Александар Вучиќ и натаму има најголем рејтинг меѓу српските гласачи

Александар Вучиќ и натаму има најголем рејтинг меѓу српските гласачи

Регион

  Кандидатот на владејачката коалиција за претседател на Србија, Александар Вучиќ, се уште има најголем рејтинг меѓу гласачите, дури 53,3 отсто од анкетираните му веруваат на лидерот на СНС, се

Прочитајте го целиот напис
25.03.2017

Бугарските националисти ги блокираа автобусите со гласачи од Турција

Бугарските националисти ги блокираа автобусите со гласачи од Турција

Регион

Бугарските националисти во петок ги блокираа за автобуси трите гранични премина кон Турција, за да ги спречат бугарските Турци кои живеат во Турција да гласаат на парламентарните избори во недела.

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

Ердоган: Додека сум диктатор, вие сте на нацистите во Европа

Ердоган: Додека сум диктатор, вие сте на нацистите во Европа

Регион

  – Турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган изјави дека ќе продолжи да ги нарекува европски земји нацисти се додека тие него го нарекуваат диктатор.   “Тие имаат слобода Ердоган да

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

Несогласувања помеѓу Рама и Мета околу барањата на опозицијата

Несогласувања помеѓу Рама и Мета околу барањата на опозицијата

Регион

  Лидерите на двете партии во Албанија кои се во владината коалиција, премиерот Еди Рама и претседателот на Собранието Илир

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

Јункер: Ако ЕУ се распадне, ќе има нова војна на Балканот

Јункер: Ако ЕУ се распадне, ќе има нова војна на Балканот

Регион

  Претседателот на Европската комисија, Жан-Клод Јункер ги предупреди САД за опасноста од нова војна на Балканот, доколку Европската унија

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

Додик: НАТО никогаш нема да има граница на Дрина

Додик: НАТО никогаш нема да има граница на Дрина

Регион

  Од ова место не можам а да не изрзам жалење за многуте Срби кои страдаа, но и многумина од

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

Коха: Под притисок на САД Тачи го омекна ставот за формирање Армија на Косово

Коха: Под притисок на САД Тачи го омекна ставот за формирање Армија на Косово

Билтен

  Претседателот на Косово, Хашим Тачи по средбата со американскиот амбасадор Дрег Делави ја “омекна” реториката за формирање на Армија

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

Повеќе од 3.500 деца на Планица ќе ги бодрат најдобрите светски ски-скокачи

Повеќе од 3.500 деца на Планица ќе ги бодрат најдобрите светски ски-скокачи

Регион

  Во четвртокот во Планица пристигнаа најдобрите ски-скокачи на светот, да ги одмерат своите квалитети и да се обидат да

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

Србија одбележува 18 години од бомбардирањето на НАТО

Србија одбележува 18 години од бомбардирањето на НАТО

Регион

  Воздушните напади на силите на НАТО над Србија, односно тогаш Сојузна Република Југославија, започнаа на денешен ден пред 18

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

Макфакс е-билтен

Email *