МАКФАКС

Регион

Сопруга, љубовница и помошници запалиле маж

Сопруга, љубовница и помошници запалиле маж

Регион

Срѓан брутално со палка бил претепан од страна на братот на неговата љубовница, Бојан , а потоа тој со својата сестра Марина го запалиле и го закопале неговото тело. Во

Прочитајте го целиот напис
14.03.2009

Магаре кандидат за градоначалник на Мостар

Магаре кандидат за градоначалник на Мостар

Регион

Изборот на градоначалник на Мостар се претвори во фарса, па револтираните граѓани пред зградата на Федерацијата го донесле својот „кандидат“ – магаре На магарето околу вратот му била ставена градоначалничката

Прочитајте го целиот напис
13.03.2009

Нема повредени во експлозијата во Косовска Митровица

Нема повредени во експлозијата во Косовска Митровица

Регион

Во четврток вечерта околу 22.30 часот експлодирала бомба во етнички поделената Косовска Митровица. Тамошните медиуми јавуваат дека нема повредени Експлозијата се случила во Бошњачкото маало во северниот дел од Косовска

Прочитајте го целиот напис
13.03.2009

Виножито: Грчкото МНР ги прави малоумни Обединетите нации

Виножито: Грчкото МНР ги прави малоумни Обединетите нации

Регион

Македонското етничко малцинство во Грција е навредено од соопштението на грчкото МНР во однос на Извештајот независниот експерт за малцинства на ОН Со соопштението, грчкото Министерство за надворешни работи се

Прочитајте го целиот напис
11.03.2009

Тадиќ: Со признавањето на Косово се шири сепаратизмот

Тадиќ: Со признавањето на Косово се шири сепаратизмот

Регион

Српскиот претседател Борис Тадиќ во Мадрид денеска апелирал до државите кои го признале Косово да ја сменат одлуката бидејќи со

Прочитајте го целиот напис
10.03.2009

Младиќ се крие во стан во Нов Белград?

Младиќ се крие во стан во Нов Белград?

Регион

Српската тајна служба дошла до информации кои наведуваат дека Ратко Младиќ не излегол од стан во Нов Белград веќе пет

Прочитајте го целиот напис
09.03.2009

„Акција“ нова политичка партија во Грција

„Акција“ нова политичка партија во Грција

Регион

„Акција“ ќе се нарекува новата политичка партија, што на 17 март ќе се формира во Грција, јавуваат грчките медиуми. Клучни

Прочитајте го целиот напис
09.03.2009

Хрватска прифати посредништво за спорот со Словенија

Хрватска прифати посредништво за спорот со Словенија

Регион

Хрватска ќе ја прифати иницијативата на Европската комисија за посредување на Марти Ахтисари во граничниот спор што Хрватска го има

Прочитајте го целиот напис
09.03.2009

Худа Јама уште едно црно петно на југословенскиот комунизам

Худа Јама уште едно црно петно на југословенскиот комунизам

Регион

Неколку дена откако во Словенија беше потврдено постоењето на голема масовна гробница во рудникот Барбара во Худа Јама крај Лашко,

Прочитајте го целиот напис
08.03.2009

Месиќ: Ќе го чувам територијалниот интегритет на Хрватска

Месиќ: Ќе го чувам територијалниот интегритет на Хрватска

Регион

Хрватска во понеделник ќе соопшти каков е нејзиниот одговор по однос на понудата за меѓународна медијација во пограничниот спор што

Прочитајте го целиот напис
07.03.2009

Макфакс е-билтен

Email *