МАКФАКС

Најмалку 24 загинати во свлечиште во Етиопија

Најмалку 24 загинати во свлечиште во Етиопија
12.03.2017, 13:52

Најмалку 24 луѓе загинаа во свлечиште во депонија за отпад во предградие на главниот град на Етиопија, Адис Абеба, јави AFP.

Во инцидентот се повредени 28 луѓе, а уништени се над 30 куќи.

Спасувачките екипи се на терен и трагаат по евентуални преживеани. /крај/афп

Поврзани написи

Макфакс е-билтен

Email *