МАКФАКС

Вести

Младинскиот образовен форум одбележува 10 години од постоењето

Младинскиот образовен форум одбележува 10 години од постоењето

Вести

Младинскиот образовен форум-МОФ денеска со низа активности ќе одбележи 10 години од своето постоење Во рамките на настанот ќе се реализираат ревијални дебати, а премиерно ќе биде емитуван краток документарен

Прочитајте го целиот напис
20.12.2009

Декларација на младите од Балканот за визната либерализација

Декларација на младите од Балканот за визната либерализација

Вести

Декларација за визната либерализација на младинците на ВМРО-ДПМНЕ, српскиот Г 17 ПЛУС и Партијата за промени од Црна Гора Унијата на Млади Сили на ВМРО-ДПМНЕ во соработка со сестринските организации:

Прочитајте го целиот напис
19.12.2009

Македонија го празнува Свети Никола

Македонија го празнува Свети Никола

Вести

Православниот македонски народ денес го празнува Св. Никола, голем светец кој традиционално се поврзува со снегот и милостињата, а оние кои патуваат по море, го имаат за свој заштитник Овој

Прочитајте го целиот напис
19.12.2009

Османи: Македонија во секој момент може да набави вакцини за H1N1

Османи: Македонија во секој момент може да набави вакцини за H1N1

Вести

Македонија во моментов ќе се справува со свинскиот грип со осумдесетте илјади холандски вакцини. Ако има потреба за повеќе, Министерството за здравство има понуди и од други земји, тврди министерот

Прочитајте го целиот напис
18.12.2009

Пристигнаа вакцините од Холандија, Министерството смирува нема последици

Пристигнаа вакцините од Холандија, Министерството смирува нема последици

Вести

Пристигнаа 80 000 дози на вакцини против грипот А(Х1Н1), што беа порачани од Холандија. Како што информираа од бирото за

Прочитајте го целиот напис
17.12.2009

Од Македонија се изнесени повеќе од сто илјади артефакти

Од Македонија се изнесени повеќе од сто илјади артефакти

Вести

Ова во средата навечер во Битола го потенцираше директорот на Управата за културно наследство Паско Кузман, кој тврди дека низ

Прочитајте го целиот напис
17.12.2009

Жена примена во Клиниката за неврологија по примање вакцина против свински грип

Жена примена во Клиниката за неврологија по примање вакцина против свински грип

Вести

Во среда во попладневните часови, 49-годишна жена била примена на Клиниката за неврологија после примање на вакцина против свински грип,

Прочитајте го целиот напис
16.12.2009

Потпишани три спогодби за финансиска поддршка од Европската Унија

Потпишани три спогодби за финансиска поддршка од Европската Унија

Вести

Македонија и Европската Унија во среда потпишаа три спогодби за финансиска поддршка во рамките на ИПА-програмата Една од спогодбите се

Прочитајте го целиот напис
16.12.2009

„Pexim“ ќе стипендира македонски студенти на Кембриџ

„Pexim“ ќе стипендира македонски студенти на Кембриџ

Вести

Фондацијата „Pexim“ со Министреството за образование и наука на Р.Македонија, денеска на прес конференцијата во дипломастката сала при Скопски Саем,

Прочитајте го целиот напис
15.12.2009

Хоспитализирани 18 нови лица со свински грип

Хоспитализирани 18 нови лица со свински грип

Вести

Вкупно 18 пациенти сомнителни за инфлуенца А Х1Н1 хоспитализирани се во последните 24 часа на неколку различни клиники во Скопје

Прочитајте го целиот напис
14.12.2009

Макфакс е-билтен

Email *