МАКФАКС

Tag "Аеродром"

САД забрануваат внесување големи електронски уреди од десет аеродром

САД забрануваат внесување големи електронски уреди од десет аеродром

Вести

 Администрацијата на американскиот претседател Доналд Трамп потврди во вторникот дека ќе го ограничи внесувањето на електронски уреди на патниците кои пристигнуваат во САД од десет аеродроми, главно од Блискиот исток

Прочитајте го целиот напис
21.03.2017

Скопскиот аеродром на листата на најдобрите 10 во Источна Европа

Скопскиот аеродром на листата на најдобрите 10 во Источна Европа

Економија

  Скопскиот аеродром „Александар Велики“, со кој оперира ТАВ Македонија, е рангиран меѓу десетте најдобри аеродроми во Источна Европа за 2017 година, на Светските аеродромски награди, одржани неодамна во Амстердам,

Прочитајте го целиот напис
20.03.2017

Поради штрајк на двата аеродрома во Берлин откажани 650 летови

Поради штрајк на двата аеродрома во Берлин откажани 650 летови

Економија

Се очекува дека околу 650 летови ќе бидат откажани во понеделникот поради штрајкот на службениците. Персоналот кој штрајкува се грижи за чекирањето на патниците, прифаќањето и испраќањето на авионите.   Околу

Прочитајте го целиот напис
13.03.2017

Ирачките сили почнаа да го заземаат аеродромот во Мосул

Ирачките сили почнаа да го заземаат аеродромот во Мосул

Вести

  Ирачките безбедносни сили со поддршка на американски војници, во четврток упаднаа на главниот аеродром во Мосул и во воената база во близина на аеродромот, објави државната телевизија. „Нашите сили

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

Општина Аеродром финансира обнова на фасади на згради

Општина Аеродром финансира обнова на фасади на згради

Македонија

  Општина Аеродром, објави тендер за реконструкција на фасади на најоштетени станбени објекти на територијата на Општина Аеродром. „Минатата година

Прочитајте го целиот напис
16.02.2017

ВМРО-ДПМНЕ: Општина Аеродром подига зеленило

ВМРО-ДПМНЕ: Општина Аеродром подига зеленило

Македонија

  Откако од СДСМ повикаа градоначлникот на Општина Аеродром да обезбеди чист воздух за жителите, од ВМРО-ДПМНЕ велат дека Општина

Прочитајте го целиот напис
06.02.2017

На улица во Скопје му украл близу 850.000 денари

На улица во Скопје му украл близу 850.000 денари

Црна хроника

  Во понеделникот, под закана со нож и со неколку уради, на 27-годишен скопјанец му била одземена вреќа со пари.

Прочитајте го целиот напис
17.01.2017

Високата зона во Аеродром без вода на – 12 степени

Високата зона во Аеродром без вода на – 12 степени

Македонија

  Жителите од високата зона во Аеродром и Ново Лисиче се жалат дека на поларни температури, сред зима, се без

Прочитајте го целиот напис
10.01.2017

Напаѓачот на аеродромот на Флорида воен ветеран од Ирак, тврдел дека умот му го контролира агенција

Напаѓачот на аеродромот на Флорида воен ветеран од Ирак, тврдел дека умот му го контролира агенција

Свет

Напаѓачот кој во петокот отвори оган на меѓународниот аеродром во Форт Лодердејл/Холивуд на Флорида и притоа уби пет а рани

Прочитајте го целиот напис
07.01.2017

Пет жртви во вооружениот напад на аеродромот на Флорида, напаѓачот контактирал со FBI

Пет жртви во вооружениот напад на аеродромот на Флорида, напаѓачот контактирал со FBI

Вести

Вооружениот напаѓач кој носел маица со натписот „Ѕвездени војни“ пукал на Терминалот 2 во зоната за прием на багажот на

Прочитајте го целиот напис
06.01.2017

Макфакс е-билтен

Email *