МАКФАКС

Tag "горан пандев"

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

Пандев амбасадор на УЕФА за Суперкупот

Домашен

Горан Пандев, најдобриот македонски фудбалер во изминатата деценија ќе биде амбасадорот на УЕФА Суперкупот „Скопје 2017“. Дуелот во кој за трофејот ќе се борат освојувачот на Лигата на шампионите и

Прочитајте го целиот напис
20.03.2017

Пандев постигна гол, Џенова елиминирана од Купот на Италија (видео)

Пандев постигна гол, Џенова елиминирана од Купот на Италија (видео)

Меѓународен

Горан Пандев постигна гол против својот поранешен клуб Лацио, но Џенова не успеа да направи изнендување во Рим и да се пласира во четвртфиналето, во Купот на Италија. Лацио славеше

Прочитајте го целиот напис
18.01.2017

Пандев со два гола ја однесе Џенова во осминафиналето на Купот

Пандев со два гола ја однесе Џенова во осминафиналето на Купот

Домашен

  Капитенот на македонската фудбалска репрезентација, Горан Пандев, постигна два гола за Џенова со кои го однесе својот тим во осминафиналето на италијанскиот Куп. Џенова и Перуџа одиграа драматичен натпревар,

Прочитајте го целиот напис
01.12.2016

Макфакс е-билтен

Email *