МАКФАКС

Tag "дете"

Кучињата што усмртија 4-годишно дете не биле вакцинирани

Кучињата што усмртија 4-годишно дете не биле вакцинирани

Македонија

  Агенцијата за храна и ветеринарство поведе прекршочна постапка против сопственикот на овчарските кучиња од кичевското село Бачишта, врз основа на извршениот увид на лице место од страна официјалниот ветеринар

Прочитајте го целиот напис
20.03.2017

Натали Портман го роди второто дете, девојченце

Натали Портман го роди второто дете, девојченце

Естрада

Израелско-американската актерка Натали Портман го родила своето второ дете, девојченцето Амалија, на 22-ри февруари. МЈ објави нејзиниот агент во петокот.   Натали Портман и 35-годишниот француски кореограф Бенжамин Мијепјед имаат

Прочитајте го целиот напис
04.03.2017

Кина разгледува парично поттикнување за второ дете

Кина разгледува парично поттикнување за второ дете

Вести

Кина го разгледува воведувањето парични надоместоци или награди за да ги поттикне родителите да имаат второ дете, откако истражувањата покажале дека економските причини многумина ги одвраќаат од желбата да го

Прочитајте го целиот напис
28.02.2017

Кривична за охриѓанецот што повреди дете со сечење дрво

Кривична за охриѓанецот што повреди дете со сечење дрво

Црна хроника

  Поради постоење основи на сомнение за сторени казнени дела „предизвикување општа опасност” и ,,тешки дела против општата сигурност” СВР Охрид поднесе кривична пријава против С.Ѓ. (40) од охридското село

Прочитајте го целиот напис
15.02.2017

Татко го силувал тригодишното дете заболено од церебрална парализа

Татко го силувал тригодишното дете заболено од церебрална парализа

Црна хроника

  Мајка го пријавила својот невенчан сопруг, инаку татко на нивното тригодишно дете, дека го силувал кога го земал на

Прочитајте го целиот напис
13.12.2016

Макфакс е-билтен

Email *