МАКФАКС

Tag "дипломатија"

Дипломатскиот синдикат повторно предупредува за можни манипулации при распределбата на дипломати во странство

Дипломатскиот синдикат повторно предупредува за можни манипулации при распределбата на дипломати во странство

Daily news

Синдикатот на македонската дипломатска служба повторно предупредува дека со распишаните дваесетина интерни конкурси за распоредување на работа во македонските дипломатско-конзуларни претставништва, раководството на МНР се обидува да постави партиски кадри, како

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

Дипломатскиот синдикат се сомнева: се згрижуваат партиски дипломати 

Дипломатскиот синдикат се сомнева: се згрижуваат партиски дипломати 

Daily news

Синдикатот на македонската дипломатска служба (СМДС), сака да ја извести македонската јавност за крајно сомнителниот потез што Раководството на Министерството за надворешни работи го повлече оваа седмица. Имено, распишани се 20-тина

Прочитајте го целиот напис
20.04.2017

Тилерсон: Русија е опасна, американските сојузници и НАТО со право се загрижени

Тилерсон: Русија е опасна, американските сојузници и НАТО со право се загрижени

Свет

Рекс Тилерсон, именуван за нов државен секретар на САД од новоизбраниот претседател Доналд Трамп, изјави на сослушувањето во средата пред комисијата за надворешна политика на Сенатот, дека Русија е „опасна“

Прочитајте го целиот напис
11.01.2017

Макфакс е-билтен

Email *