МАКФАКС

Tag "МВР"

Исчезнаа девојка и жена од Скопје, пронајден исчезнат тинејџер од село Младо Нагоричане

Исчезнаа девојка и жена од Скопје, пронајден исчезнат тинејџер од село Младо Нагоричане

Daily news

Вчера во полициската станица во Чаир се пријавени две исчезнати скопјанки. Скопјанец вчера во полициска станица во Чаир пријавил дека исчезнала неговата 17-годишна ќерка. Во истата полициска станица, доцна синоќа

Прочитајте го целиот напис
20.04.2017

Нухиу: Македонија во континуитет е изложена на асиметрични закани кои може да доведат до тероризам

Нухиу: Македонија во континуитет е изложена на асиметрични закани кои може да доведат до тероризам

Daily news

Македонија во континуитет е изложена на асиметрични закани кои произлегуваат од зачестеното манифестирање на етничка нетрпеливост, верска нетолеранција и екстремизам, кои создаваат погодно тло за радикализација која може да доведе

Прочитајте го целиот напис
07.04.2017

МВР сослушува 12 лица за нападот врз новинарите на А1.он

МВР сослушува 12 лица за нападот врз новинарите на А1.он

Црна хроника

  Министерството за внатрешни работи ги осуди последните настани, односно нападот врз новинарите на А1.он, што се случи во вторник вечер по протестот на иницијативата „За заедничка Македонија“, во центарот

Прочитајте го целиот напис
01.03.2017

Агим Нухиу професионално ќе го води МВР

Агим Нухиу професионално ќе го води МВР

Македонија

  Досегашниот заменик-министер за внатрешни работи, Агим Нухиу, од четврток ќе го води министерствотот за внатрешни работи, до формирање нова Влада, а должноста ја презеде од досегашниот министер Оливер Спасовски.

Прочитајте го целиот напис
29.12.2016

ОЈО: Кај началникот на СВР Куманово најдени податоци поврзани со злосторничко здружување и злоупотреба на службената положба

ОЈО: Кај началникот на СВР Куманово најдени податоци поврзани со злосторничко здружување и злоупотреба на службената положба

Македонија

Основното јавно обвинителство за гонење на организиран криминал и корупција во средата во врска со акцијата од вторникот попладне во

Прочитајте го целиот напис
14.12.2016

МВР: Еден уапсен за фотографирање гласачко ливче

МВР: Еден уапсен за фотографирање гласачко ливче

Македонија

Еден гласач е уапсен затоа што го го фотографирал гласачкото ливче во општина Гази Баба, а од отварањето на гласачките

Прочитајте го целиот напис
11.12.2016

Вработена во Министерството за култура ветувала дека ќе вработи човек во МВР и зела 3.000 евра мито

Вработена во Министерството за култура ветувала дека ќе вработи човек во МВР и зела 3.000 евра мито

Македонија

  Вработена во министерството за култура, лажно претставувајќи се дека е портпарол, и дека има врски со влијателни луѓе, зела

Прочитајте го целиот напис
29.11.2016

Андонов: Спасовски да престане да врши мобинг врз вработените во МВР

Андонов: Спасовски да престане да врши мобинг врз вработените во МВР

Општо

  Оливер Спасовски отворено го крши Законот за избори со прераспоредувањата на дел од вработените и покрај јасните одредби дека

Прочитајте го целиот напис
28.11.2016

Андонов побара оставка од Спасовски

Андонов побара оставка од Спасовски

Македонија

  Дополнителниот заменик-министер во МВР, Оливер Андонов побара од техничкиот министер Оливер Спасовски веднаш да поднесе неотповиклива оставка од неговата

Прочитајте го целиот напис
06.11.2016

Макфакс е-билтен

Email *