МАКФАКС

Tag "насловна-мк"

Јанева: Правилната имплементација на Законот за заштита на укажувачите е важна за нашата работа

Јанева: Правилната имплементација на Законот за заштита на укажувачите е важна за нашата работа

Општество

Законот за заштита на укажувачите е многу важен за нашата работа и треба правилно да биде имплементиран, изјави во петок специјалната јавна обвинителка Катица Јанева, во обраќањето по повод Меѓународниот

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

Заев на средбата со Бабиќ: Ќе избереме нов собраниски претседател, ќе има и нова Влада

Заев на средбата со Бабиќ: Ќе избереме нов собраниски претседател, ќе има и нова Влада

Надворешна политика

  Претседателот на СДСМ, Зоран Заев во петокот се сретна со амбасадорката на Босна и Херцеговина, Лепа Бабиќ, пришто разговараа за потребата од што побрза разврска на политичката криза во

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

Сончево со мала до умерена локална облачност

Сончево со мала до умерена локална облачност

Сервисни информации

Сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од променлив правец. Утринските температури ќе се движат од 3 до 7 степени, додека дневните ќе бидат

Прочитајте го целиот напис
24.03.2017

СЈО отвори четири нови случаи „Табла“, „Триста“, „Тотал“ и „Тифани“

СЈО отвори четири нови случаи „Табла“, „Триста“, „Тотал“ и „Тифани“

Македонија

  Специјалното јавно обвинителство во четврток објави дека отвора четири нови истраги против четири лица и тоа директор на училиште, помошник министер во Министерствтото за внатрешни работи и двајца управители

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

СЈО со загатка најави нова истрага

СЈО со загатка најави нова истрага

Македонија

  Специјалното јавно обвинителство со загатка во среда најави прес-конференција за четврток во 11 часот. „Транспортер носи тотал триста табли

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

Оваа недела летни температури, од следната заладување

Оваа недела летни температури, од следната заладување

Сервисни информации

Сончево со мала до умерена облачност и слаб до умерен ветер од југоисточен правец. Има услови за ретка појава на

Прочитајте го целиот напис
23.03.2017

Општина Центар ги поништи спорните ДУП-ови што доведоа до насилства во 2013 година

Општина Центар ги поништи спорните ДУП-ови што доведоа до насилства во 2013 година

Скопје

Општина Центар во среда ги поништи деталните урбанистички планови кои беа на дневен ред на седницата на Советот во 2013

Прочитајте го целиот напис
22.03.2017

Годишен состанок на национални координатори на Франкофонија од регионот на Централна и Источна Европа

Годишен состанок на национални координатори на Франкофонија од регионот на Централна и Источна Европа

Надворешна политика

  Во рамки на одбележувањето на „Месецот на франкофонијата“ во четврток во Министерството за надворешни работи на Република Македонија ќе

Прочитајте го целиот напис
22.03.2017

Продолжува координацијата за составот на комисијата за избори и именувања

Продолжува координацијата за составот на комисијата за избори и именувања

Македонија

  Во Собранието, во среда напладне треба да продолжи координативна средба на парламентарните групи за утврдување на предлог составот на

Прочитајте го целиот напис
22.03.2017

Продолжува невообичаено топлото време

Продолжува невообичаено топлото време

Сервисни информации

  Сончево со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од југоисточен правец, поизразен попладне и

Прочитајте го целиот напис
22.03.2017
1 2 3 42

Макфакс е-билтен

Email *