МАКФАКС

Tag "насловна-мк"

Богдан Илиевски: Не ги познавам напаѓачите и не чувствувам одговорност (ВИДЕО)

Богдан Илиевски: Не ги познавам напаѓачите и не чувствувам одговорност (ВИДЕО)

Daily news

Напаѓачите не ги познавам, бидејќи имаа качулки на главите, освен напаѓачот на пратеничката Радмила Шеќеринска, изјави за Макфакс, Богдан Илиевски, еден од организаторите на протестната иницијатива „За заедничка Македонија“. Тој

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

Шилегов: Поседуваме докази дека во Собранието е извршено кривичното дело на „Терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста„

Шилегов: Поседуваме докази дека во Собранието е извршено кривичното дело на „Терористичко загрозување на уставниот поредок и безбедноста„

Daily news

  Портпаролот и пратеник на СДСМ Петре Шилегов денеска посочи дека партијата поседува сериозни докази коишто упатуваат на тоа дека во четвртокот во Собранието беше извршено кривичното дело „Терористичко загрозување

Прочитајте го целиот напис
29.04.2017

Оливер Спасовски: Добиваме закани дека ќе бидеме заколени

Оливер Спасовски: Добиваме закани дека ќе бидеме заколени

Daily news

Нема посериозен инцидент од влез на протестанти во институциите, изјави пратеникот Оливер Спасовски во вечершната емисија 360 степени на Алсат-М. Околу две илјади до три илјади членови на СДСМ, според

Прочитајте го целиот напис
28.04.2017

(ВИДЕО) Нови вознемирувачки снимки од вчерашното насилство во Собранието

(ВИДЕО) Нови вознемирувачки снимки од вчерашното насилство во Собранието

Daily news

На Јтјуб каналот е објавена нова 12 минутна снимка од вчерашното насилство во Собранието.

Прочитајте го целиот напис
28.04.2017

„За заедничка Македонија“: Нема да ја демолираме канцеларијата на ЕУ

„За заедничка Македонија“: Нема да ја демолираме канцеларијата на ЕУ

Daily news

Со развиорени македонски знамиња и смирувачка реторика, беше пропратен денешниот протест на Иницијативата „За заедничка Македонија“ пред ЕУ Инфо центарот

Прочитајте го целиот напис
28.04.2017

Заев: Нема теорија за лидерска средба, Ахмети не дојде вчера во Собрание зашто така беше договорено

Заев: Нема теорија за лидерска средба, Ахмети не дојде вчера во Собрание зашто така беше договорено

Daily news

Одговарајќи на новинарско прашања на денешната прес конференција, лидерот на СДСМ Зоран Заев рече дека нема теорија да се одржи лидерската средба

Прочитајте го целиот напис
28.04.2017

Заев: Настаните вчера беа обид за убиство со план и умисла

Заев: Настаните вчера беа обид за убиство со план и умисла

Daily news

„Направен е првиот чекор во освојување на демократијата во земјата. Навистина беше тешко затоа што уште имаме работа со остатоците

Прочитајте го целиот напис
28.04.2017

Министерот Нухиу нуди повлекување од функцијата и бара одговорност од Чавков кој се криел од него

Министерот Нухиу нуди повлекување од функцијата и бара одговорност од Чавков кој се криел од него

Daily news

Министерот за внатрешни работи на Република Македонија Агим Нухиу поради чувство на морална одговорност по вчерашните настани во Собранието најави

Прочитајте го целиот напис
28.04.2017

Нухиу оставка ќе му понудел на својот лидер

Нухиу оставка ќе му понудел на својот лидер

Daily news

Министерот за внатрешни работи побарал одговорност но и разрешување од функцијата на Директорот на бирото за јавна безбедност Митко Чавков.

Прочитајте го целиот напис
28.04.2017

Нухиу ќе понуди оставка

Нухиу ќе понуди оставка

Daily news

Министерот за внатрешни работи на Република Македонија поради чувство на морална одговорност по вчерашните настани најави дека ќе понуди оставка.

Прочитајте го целиот напис
28.04.2017
1 2 3 58

Макфакс е-билтен

Email *