МАКФАКС

Tag "нејмар"

Нејмар е меѓу 100-те највлијателни луѓе во светот

Нејмар е меѓу 100-те највлијателни луѓе во светот

Daily news

Угледниот американски неделник „Тајм“, објави листа на 100 највлијателни луѓе во светот во 2017 година. На листата на „Тајм“, има шест спортисти, а едниствен фудбалер е напаѓачот на Барселона, Нејмар.

Прочитајте го целиот напис
21.04.2017

Одбиена жалбата на Барселона, Нејмар го пропушта Ел Класико

Одбиена жалбата на Барселона, Нејмар го пропушта Ел Класико

Daily news

Фудбалскиот сојуз на Шпанија ја одби жалбата на Барселона и ја потврди суспензијата на Нејмар ќе трае три натпревари. Бразилскиот репрезентативец поради суспензијата ќе го пропушти најголемото дерби на шпанскиот

Прочитајте го целиот напис
20.04.2017

Нејмар поради суспензија го пропушта Ел Класико

Нејмар поради суспензија го пропушта Ел Класико

Daily news

Фудбалската федерација на Шпанија, во вторникот, потврди дека на напаѓачот на Барселона Нејмар, поради црвениот картон кој го доби против Малага е суспендиран на наредните три натпревари. Шпекулациите дека Нејмар

Прочитајте го целиот напис
11.04.2017

Поради неспортско однесување, Роналдо и Нејмар „висат“ за Ел Класико

Поради неспортско однесување, Роналдо и Нејмар „висат“ за Ел Класико

Daily news

Ѕвездите на Реал Мадрид и Барселона, Кристијано Роналдо и Нејмар, поради неспортско однесување, би можеле да го пропуштат најголемото дерби на шпанскиот фудбал. Двајцата неспортски се однесуваа кон главните судии

Прочитајте го целиот напис
10.04.2017

Мурињо: Невозможен е трансферот на Нејмар

Мурињо: Невозможен е трансферот на Нејмар

Меѓународен

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, рекол дека трансферот на Нејмар за 200 милиони евра е невозможма мисија, најмногу поради

Прочитајте го целиот напис
30.03.2017

Манчестер Јунајтед ќе понуди 200 млн евра за Нејмар

Манчестер Јунајтед ќе понуди 200 млн евра за Нејмар

Меѓународен

Менаџерот на Манчестер Јунајтед, Жозе Мурињо, како што пренесува каталонскиот весник Sport, бил подготвен да ја активира откупната клаузула во

Прочитајте го целиот напис
27.03.2017

Противник го молеше Нејмар да престане да го дрибла

Противник го молеше Нејмар да престане да го дрибла

Билтен

Бразилските фудбалски ѕвезди Нејмар и Робињо организираа хуманитарен фудбалски натпревар за Шапекоенсе, клубот кој во трагична авионска несреќа остана без

Прочитајте го целиот напис
23.12.2016

Неморална понуда од Јунајтед до Барселона, 212 млн евра за Нејмар

Неморална понуда од Јунајтед до Барселона, 212 млн евра за Нејмар

Меѓународен

Иако Нејмар го продолжи договорот со Барселона, англиските медиуми тврдат дека Манчестер Јунајтед подготвува неверојатна понуда за Бразилецот. Јунајтед во

Прочитајте го целиот напис
01.12.2016

Нејмар доживеа сообраќајна несреќа, но вечер ќе игра.ВИДЕО

Нејмар доживеа сообраќајна несреќа, но вечер ќе игра.ВИДЕО

Популарно

Напаѓачот на Барселона, Бразилецот Нејмар, доживеал сообраќајна несреќа со својот автомобил, но не е повреден и ќе може да игра

Прочитајте го целиот напис
27.11.2016

Шпанското обвинителство побара две годишна затворска казна за Нејмар

Шпанското обвинителство побара две годишна затворска казна за Нејмар

Меѓународен

Шпанското обинителство од Националниот суд во Мадрид побарало двегодишна затворска казна за напаѓачот на Барселона, Нејмар. Обвинителството го сомничи Нејмар,

Прочитајте го целиот напис
23.11.2016

Макфакс е-билтен

Email *