МАКФАКС

Tag "стивен хокинг"

Стивен Хокинг ќе патува во вселената

Стивен Хокинг ќе патува во вселената

Занимливости

  На познатиот британски научник Стивен Хокинг, ќе му се исполни една од најголемите желби, откако овој 75-годишник доби понуда да патува во вселената со вселенскиот брод на фирмата Virgin

Прочитајте го целиот напис
20.03.2017

Хокинг зборува за Трамп и Brexit: Ние сме во најкритичниот момент на човештвото

Хокинг зборува за Трамп и Brexit: Ние сме во најкритичниот момент на човештвото

Вести

Стивен Хокинг, познат теоретски физичар го прекина молкот во врска со изборната победа на Доналд Трамп, со очаен повик до човечката раса „да работи заедно и да ги сруши бариерите“,

Прочитајте го целиот напис
05.12.2016

Хокинг отпуштен од болницата во Рим

Хокинг отпуштен од болницата во Рим

Свет

Познатиот британски физичар и космолог Стивен Хокинг отпуштен е во саботата од болницата во италијанската престолнина Рим по дводневните испитувања, соопштија лекарите. Седумдесет и четиригодишниот Стивен Хокинг во Рим учествуваше

Прочитајте го целиот напис
03.12.2016

Стивен Хокинг хоспитализиран во Рим

Стивен Хокинг хоспитализиран во Рим

Свет

Светскиот познатиот британски физичар и космолог Стивен Хокинг е хоспитализиран во Рим поради прегледи, откако не се почувствувал добро, но се верува дека неговата состојба е сериозна, изјави во петокот

Прочитајте го целиот напис
02.12.2016

Макфакс е-билтен

Email *