МАКФАКС

Tag "тепачка"

Во Шпанија детски фудбалски натпревар се претвори во родителска тепачка (ВИДЕО)

Во Шпанија детски фудбалски натпревар се претвори во родителска тепачка (ВИДЕО)

Бизарно

На шпанскиот остров Мајорка на натпреварот меѓу детските екипи на локалните фудбалски екипи Колеренсе и Аларо, неразумните родители пред своите наследници ја демонстрираа најгрдата страна на спортот, тепајќи се на

Прочитајте го целиот напис
20.03.2017

Во групна тепачка во Тетово еден прободен во натколеницата

Во групна тепачка во Тетово еден прободен во натколеницата

Црна хроника

  Речиси дваесет лица се степале во Тетово во неделата вечер, при што еден бил прободен со нож во левата натколеница, јави полицијата. Имено, во неделата, околу 19.30 часот во

Прочитајте го целиот напис
06.03.2017

Млади лица и деца нападнати во слаткарница и пред билетарница на ЈСП

Млади лица и деца нападнати во слаткарница и пред билетарница на ЈСП

Црна хроника

  Во два одделни напади, едниот во слаткарница, а другиот пред билетарницата на ЈСП кај Транспортен центар, со повреди се здобиле млади лица како и еден малолетник. Имено, во средата

Прочитајте го целиот напис
02.03.2017

Татко и син тепале сограѓанин со метални палки

Татко и син тепале сограѓанин со метални палки

Црна хроника

  Во средата утрото татко и син пресретнале еден тетовец и го тепале со метални прачки, а му се заканувале и со одземање живот нему и на неговото семејство. Имено,

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

Им дошле дома вооружени со метални прачки и ножови и ги претепале

Им дошле дома вооружени со метални прачки и ножови и ги претепале

Црна хроника

  Десетина непознати лица вооружени со метални прачки и ножови затропале на вратата на семејство во Струга, при што ги

Прочитајте го целиот напис
07.02.2017

Жестока тепачка во Дебар, еден завршил во костозглобна

Жестока тепачка во Дебар, еден завршил во костозглобна

Црна хроника

  Во тепачка меѓу четири возрасни лица во Дебар, еден се здобил со тешки повреди и е префрлен во болницата

Прочитајте го целиот напис
03.02.2017

Нервозни коцкари го нападнале обезбедувањето на казино во Куманово

Нервозни коцкари го нападнале обезбедувањето на казино во Куманово

Црна хроника

  Нервозни коцкари, не можеле да почекаат смена на вработение во казиното, па поради тоа што не им биле издавани

Прочитајте го целиот напис
28.01.2017

Тетовец нападнат од непознати лица, повреден е во главата и ногата

Тетовец нападнат од непознати лица, повреден е во главата и ногата

Црна хроника

Тетовец бил нападнат од непознати лица, кои му нанеле удар во главата со тап предмет и рана во ногата од

Прочитајте го целиот напис
24.01.2017

ВИДЕО.Женска тепачка во турскиот парламент

ВИДЕО.Женска тепачка во турскиот парламент

Бизарно

Дискусијата за уставните реформи во турскиот Меџлис кулминираше со тепачка меѓу жените пратенички, покажува видео материјалот објавен во саботата на

Прочитајте го целиот напис
21.01.2017

Паланчанец претепал Црногорец во Скопје

Паланчанец претепал Црногорец во Скопје

Црна хроника

  Маж од Крива Паланка, претепал, најверојатно со боксирач, тинејџер од Црна Гора со привремен престој во Скопје. Имено, во

Прочитајте го целиот напис
20.01.2017

Макфакс е-билтен

Email *