МАКФАКС

Tag "Тетово"

Фрлен „молотов“ коктел на тетовско кафуле

Фрлен „молотов“ коктел на тетовско кафуле

Црна хроника

  Шише со запаллива течност било фрлено на тетовско кафуле ноќта во неделата кон понеделникот, соопшти полицијата, но во инцидентот нема повредени, затоа што во тој момент локалот не работел.

Прочитајте го целиот напис
20.03.2017

Татко и син тепале сограѓанин со метални палки

Татко и син тепале сограѓанин со метални палки

Црна хроника

  Во средата утрото татко и син пресретнале еден тетовец и го тепале со метални прачки, а му се заканувале и со одземање живот нему и на неговото семејство. Имено,

Прочитајте го целиот напис
23.02.2017

Тетовец нападнат од непознати лица, повреден е во главата и ногата

Тетовец нападнат од непознати лица, повреден е во главата и ногата

Црна хроника

Тетовец бил нападнат од непознати лица, кои му нанеле удар во главата со тап предмет и рана во ногата од остар предмет. Во полицијата во Тетово дежурен лекар во хируршкото

Прочитајте го целиот напис
24.01.2017

Расчистени улиците во Тетово, проодно и кон селата

Расчистени улиците во Тетово, проодно и кон селата

Македонија

  Снежните врнежи продолжуваат со висок интензитет, а сообраќајот во Тетово се одвива слободно, но во зимски услови. Расчистени се и проодни градските булевари, кружните текови во градот како и

Прочитајте го целиот напис
05.01.2017

Ѓорчев во Тетово: Изборите се референдум за Македонија

Ѓорчев во Тетово: Изборите се референдум за Македонија

Македонија

  Предвремените парламентарни избори на 11 декември се поинакви од другите и значат референдум за Македонија, порача носителот на листата

Прочитајте го целиот напис
27.11.2016

Починати лица во Тетово земале социјална помош две години по смртта

Починати лица во Тетово земале социјална помош две години по смртта

Македонија

  Дури 134 лица од Тетово добивале социјална помош речиси две години по смртта, соопшти денеска министерката за труд и

Прочитајте го целиот напис
23.11.2016

Шилегов вети подобрување на животниот стандард пред тетовци

Шилегов вети подобрување на животниот стандард пред тетовци

Македонија

  Триенаесетта плата за секое семејство, укинување нарадиодифузна такса, намалување на сметките преку поврат на ДДВ, вети носителот на кандидатската

Прочитајте го целиот напис
09.11.2016

Макфакс е-билтен

Email *