МАКФАКС

Tag "фудбал"

Во Шпанија детски фудбалски натпревар се претвори во родителска тепачка (ВИДЕО)

Во Шпанија детски фудбалски натпревар се претвори во родителска тепачка (ВИДЕО)

Бизарно

На шпанскиот остров Мајорка на натпреварот меѓу детските екипи на локалните фудбалски екипи Колеренсе и Аларо, неразумните родители пред своите наследници ја демонстрираа најгрдата страна на спортот, тепајќи се на

Прочитајте го целиот напис
20.03.2017

Барса разиграна против Селта, Реал сигурен кај Еибар

Барса разиграна против Селта, Реал сигурен кај Еибар

Меѓународен

Фудбалерите на Барселона го задржаа водството во шпанскиот шампионат откако на својот „Камп Ноу“ ја совладаа Селта со 5-0, додека најголемиот ривал кој има и меч помалку Реал Мадрид беше

Прочитајте го целиот напис
04.03.2017

Ливерпул го совлада Арсенал

Ливерпул го совлада Арсенал

Меѓународен

Во дербито од 27-то коло од англиското фудбалско првенство, Ливерпул на својот стадион го победи Арсенал со 3-1, со што се искачи на третото место, со само втората победа во

Прочитајте го целиот напис
04.03.2017

Гранада стана првиот клуб во Шпанија кој на терен изведе играчи од 11 земји

Гранада стана првиот клуб во Шпанија кој на терен изведе играчи од 11 земји

Меѓународен

Фудбалерите на Гранада со 4-1 (3-0) го совладаа Бетис, но овој натпревар ќе влезе во аналите на шпанскиот фудбал поради тоа што првпат еден клуб изведе на теренoт играчи од

Прочитајте го целиот напис
18.02.2017

Милевски: Неатрактивна, но силна група со квалитетни противници

Милевски: Неатрактивна, но силна група со квалитетни противници

Билтен

Младата фудбалска репрезентација на Македонија ги дозна имињата на противниците со кои ќе се соочи во квалификациите за пласман на

Прочитајте го целиот напис
26.01.2017

Севилја од вториот обид ја прекина рекордната серија на Реал

Севилја од вториот обид ја прекина рекордната серија на Реал

Меѓународен

Откако пред три дена во реваншот од осминафиналето на националниот куп не успеаја, во неделата вечерта фудбалерите на Севилја во

Прочитајте го целиот напис
15.01.2017

Реми на Јунајтед и Луверпул

Реми на Јунајтед и Луверпул

Меѓународен

Во најголемото дерби во англискиот фудбал, Манчестер Јунајтед и Ливерпул на „Олд Трафолд“ ремизираа со резултат 1-1. Гостите поведоа во

Прочитајте го целиот напис
15.01.2017

Велшки TNS нов европски рекордер

Велшки TNS нов европски рекордер

Меѓународен

Велшкиот фудбалски првак The New Saints се впиша во историјата со 27 последователни победи, станувајќи така нов рекордер во сите

Прочитајте го целиот напис
31.12.2016

Еден од најдобрите фудбалски судија досуди пенал поради играње со рака на голманот

Еден од најдобрите фудбалски судија досуди пенал поради играње со рака на голманот

Популарно

Еден од најдобрите фудбалски судии на светот, Турчинот Чунејт Чакир направи несфатлива грешка на натпреварот од 16-то коло од турското

Прочитајте го целиот напис
25.12.2016

Сомнежи за сексуално злоставување на младите во 98 британски клубови

Сомнежи за сексуално злоставување на младите во 98 британски клубови

Европа

Во истрагата околу сексуалното злоставување на малолетниците во британскиот фудбал, во моментов има 83 потенцијални сомнителни во 98 фудбалски клубови,

Прочитајте го целиот напис
10.12.2016

Макфакс е-билтен

Email *